Sprzeciwiali się świeckiemu i antynaukowemu programowi nauczania w Fethiye

W oświadczeniu przedstawiciela Veli der Fethiye, Fehime Korkmaza Bingöla; „Podejmowane są działania, które bezpośrednio wpływają na teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci. „Tak zrobiłem”, „oczekiwajcie, że będziemy cicho, gdy nasze dzieci będą marnieć na naszych oczach”, a co najważniejsze, tworzone są programy edukacyjne, które obciążają przyszłość naszych dzieci zmienił się na nowo.

Podnosimy głos przeciwko wypolerowanym słowom, tym, którzy próbują ukryć prawdę i menadżerom percepcji. Wiemy! Systemy edukacyjne są najważniejszą częścią sił politycznych lub państw, które pokazują, jakich obywateli chcą wychować, jakiego rodzaju społeczeństwo chcą stworzyć i jakiego rodzaju świata chcą. Najważniejszym aspektem tego jest program nauczania. Ponieważ programy nauczania, czyli plany nauczania, to programy edukacyjne ustalane przez państwo, które określa, w jakich treściach, na jakich warunkach, w jaki sposób i w jaki sposób nauczyciel będzie uczył danego przedmiotu w szkole, na czym się skupi i co będzie podkreślał. W związku z tym równie ważne jest to, czego nie zawierają.

Z tego powodu plan nauczania realizowany pod nazwą „Model edukacji stulecia Turcji” jest planem wychowania pokolenia, które koncentruje się na „lojalności i posłuszeństwie” wobec polityczno-ideologicznego podejścia obecnego rządu. Dlatego:

Powód nie dzielenia się ze społecznością poprzez analizę potrzeb,
Planując marzenie 100 lat temu w cel 100 lat później,
Kształtują go wyraziste poglądy nauczycieli, edukatorów, specjalistów ds. opracowywania projektów, związków zawodowych i demokratycznych organizacji masowych, a nie ich życzenia.
Koncentrując się na interesach politycznych, a nie na dobru społecznym i najlepszym interesie dziecka,
Planowanie usunięcia nienaukowego myślenia i uniwersalnych wartości za pomocą dyskursów religijnych, takich jak „fitrah, wdzięczność, zadowolenie, cedal, medevwed, czystość, haram, halal” i tak dalej, oraz wzniesienie pokoleń raczej zgody niż treści.
Traktowanie natury i Şükrü jako wzorców w imię „Doskonałego Człowieka” z podejściem „cnota-wartość-działanie”, zamiast zadawać pytania i obwiniać jednostki,
Edukacja XII Plan Rozwoju zawierał następujące elementy: „Program nauczania będzie aktualizowany zgodnie z wartościami narodowymi, duchowymi, moralnymi i uniwersalnymi oraz rozwojem i potrzebami globalnymi”. Przekształcenie go w mechanizm generowania zgody na wyzysk pracy, w pełni zgodny z jego podejściem, w sposób odpowiadający potrzebom środowisk kapitalistycznych,
Stosując seksistowskie podejście, umieszczając w centrum „sugestię”, a nie równość płci,
Opierając się na podejściu indywidualistycznym i integracyjnym, ignorując nasze wielotożsamościowe, wielojęzyczne i wielokulturowe życie społeczne,
Traktując jako przewodnik edukację rynkową, a nie edukację ogólną,
Poświęcając przyszłość kraju i przyszłość dzieci dla losów obecnego rządu,
Sekularyzm jest przeciwny nauce, edukacji demokratycznej,
Nigdy nie opracowane, zbyt przygotowane koncepcyjnie,

READ  Minister Kasir: Wchodzimy w nowy etap

Odrzucamy ten kurs!
Dzisiaj, 11 czerwca 2024 r., nie poślemy naszych dzieci do szkoły, aby chronić prawa, wysiłki i przyszłość naszych dzieci oraz aby stanowczo wyrazić nasze żądanie wycofania zmian w programie nauczania!
Przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, Dyrekcjami i Placami Miejskimi

SŁUCHAJ!

„Odrzucamy nienaukowy program nauczania i wycofujemy go” – tak to nazywamy.
Zapraszamy wszystkich, którzy słyszą nasz głos, troszczą się o swoje dzieci i chcą zostawić im godną przyszłość do wsparcia naszego wezwania. Użyto wyrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *