Seryjny morderca Stockton aresztowany „w morderczym szale”

Podejrzany o seryjny morderca został aresztowany w sobotę w kalifornijskim mieście Stockton, a policja twierdzi, że wierzy, że był na „polu”, kiedy został złapany.

„Jesteśmy pewni, że powstrzymaliśmy kolejne zabójstwo” – powiedział szef policji w Stockton Stanley McFadden na konferencji prasowej w sobotę.

43-letni Wesley Brownlee został aresztowany w związku z sześcioma niesprowokowanymi morderstwami mężczyzn w wieku od 21 do 54 lat w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W sobotę został oskarżony o morderstwo.

Policja poinformowała, że ​​zespoły nadzoru śledziły Brownlee podczas jazdy i zatrzymały go w okolicy Village Green Drive i Winslow Avenue około 2 nad ranem w sobotę.

43-letni Wesley Brownlee został aresztowany w sobotę 15 października 2022 r. i oskarżony o morderstwo. Władze uważają, że jest powiązany z serią morderstw w Stockton w Kalifornii.

Departament Policji w Stockton

„Nasz zespół nadzoru śledził tego faceta, gdy prowadził. Przyjrzeliśmy się jego wzorom i ustaliliśmy wcześnie rano; był w morderczym szale. Był na polowaniu” – powiedział McFadden.

McFadden dodał: „Gdy funkcjonariusze nawiązali z nim kontakt, miał na sobie czarną odzież i maskę na szyi. Był uzbrojony w broń palną, kiedy został zatrzymany”.

Brown zostanie postawiony w stan oskarżenia we wtorek i może zostać postawiony w stan oskarżenia, poinformowała policja.

Biuro Medyczne Hrabstwa San Joaquin zidentyfikowało ofiary. Paul Yao, 35 lat, zabity 8 lipca; Salvador Debudey Jr., 43 lata, zmarł 11 sierpnia. Jonathan Hernandez Rodriguez, 21 lat, zabił 30 sierpnia; Juan Cruz, lat 52, zmarł 21 września; i Lawrence Lopez Sr., 54, zabity 27 września.

Władze powiedziały, że mężczyźni byli sami, kiedy zostali zastrzeleni. Wszystkie te morderstwa miały miejsce w nocy lub wczesnym rankiem, podała policja.

Policja poinformowała na początku tego miesiąca, że ​​kolejne zastrzelenie 46-letniej czarnoskórej kobiety 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 3:20 na Park Street i Union Street w Stockton było powiązane ze śledztwem. Mówili, że kobieta przeżyła strzelaninę bez szwanku.

READ  Sceptycyzm Sądu Najwyższego USA w sprawie ulg w pożyczkach studenckich jest na porządku dziennym Bidena

Policja twierdzi, że motyw morderstwa nie był znany, ale mogło to być celowe.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Mark Osborne i Emily Shapiro z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *