Samolot uderzył w linię energetyczną w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland.

Funkcjonariusze straży pożarnej i służb ratowniczych pracowali późną nocą w niedzielę, aby uratować pilota i pasażera, którzy zaplątali się w linie energetyczne na północ od wioski Montgomery w hrabstwie Montgomery. Nie zgłoszono żadnych obrażeń – poinformowały władze.

Mały samolot uderzył w linię przesyłową Pepco w pobliżu Rothbury Drive i Goshen Road, pozbawiając prądu prawie 90 000 domów i firm w całym hrabstwie, powiedział Pete Brinker, rzecznik hrabstwa Fire and Rescue Service. Działka znajduje się na północ od Montgomery Village, w pobliżu dzielnicy handlowej.

Wypadek wydaje się być związany z linią przesyłową w górnej środkowej części dzielnicy. Pepco powiedział, że ocenia szkody i ściśle współpracuje z ratownikami hrabstwa.

Przyczyna wypadku nie była od razu znana. W niedzielę obszar Waszyngtonu był pokryty mgłą i deszczem i nie jest jasne, czy pogoda odegrała jakąś rolę.

Samolot, opisany we wstępnych relacjach przez FAA jako jednosilnikowy Mooney M20J, uderzył w linię wysokiego ciśnienia około dwóch mil od Montgomery County Airpark w Gaithersburg około 17:40.

Zdjęcia miejsca pokazują obecność linii przesyłowych i liczbę przerw, które wskazują, że linie przesyłowe są zaangażowane. Ale zakres uszkodzeń linii i wież, które je wspierają, jest niejasny.

Pepco czekało na zatwierdzenie przed rozpoczęciem prac nad „stabilizacją infrastruktury energetycznej i rozpoczęciem przywracania usług” – napisało narzędzie na Twitterze o 18:45.

Ponieważ duży budynek mieszkalny z wieloma mieszkańcami może być wymieniony jako klient, liczba odbiorców mediów może nie odzwierciedlać faktycznej liczby obsługiwanych osób.

Nie było od razu jasne, ilu klientów może być obsługiwanych przez inne linie przesyłowe lub kable. Nie wiadomo też, jak długo potrwa naprawa.

Według jednego z szacunków samolot mógł mieć linie o wysokości do 10 pięter. Nie można od razu potwierdzić.

Linie przesyłowe wysokiego napięcia są zwykle podtrzymywane przez kratownicowe metalowe wieże w znacznej odległości od ziemi. Obsługują raczej podstacje niż pojedyncze budynki i są znacznie wyższe niż otaczające je linie dystrybucyjne.

READ  Korea Północna strzela po raz pierwszy podejrzewany ICBM od 2017 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *