Rozwiązanie problemu marnowania wody przez młode umysły poprzez warsztaty pokolenia nauki

ISBANK we Grupa Biura PaliwWspólnie realizowany program „Warsztaty Generowania Nauki” koncentruje się na szkoleniu młodych ludzi w zakresie przyszłości zasobów wodnych na obszarach dotkniętych ubiegłoroczną katastrofą trzęsienia ziemi. W ramach projektu dotarto do ponad 250 tysięcy dzieci w wieku 8-13 lat w całej Turcji, szczególnie w Haday i okolicznych prowincjach.

Chociaż edukacja w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych jest przekazywana uczniom za pośrednictwem zestawów naukowych rozsyłanych do szkół przez YGA, koordynatora projektu, uczniowie mają możliwość opracowywania projektów wrażliwych na środowisko, przyrodę i społeczeństwo.

Grupa małych bliźniaków ze szkoły średniej Ordu Bailey stworzyła projekt zatytułowany „Nie zapomnij o przepływie wody w przepływie życia”, korzystając ze szkolenia, które otrzymali podczas warsztatów pokolenia nauki. Celem projektu jest zapobieganie marnowaniu wody w szkołach, a uczniowie wykorzystali swoje umiejętności kodowania i technologii do stworzenia prototypu systemu oszczędzającego wodę.

Świadomość pozwala zaoszczędzić 300 ml wody na osobę.

Zespół Little Twinler powiedział, że punktem wyjścia tego projektu były ścieki ze zlewów szkoły, w której studiowali: „Jeśli kran zostanie otwarty na 20 sekund, marnuje się od 2 do 3 litrów wody. „Jeśli uświadomimy ludziom, że należy zakręcać wodę podczas mycia rąk, możemy zaoszczędzić 300 ml wody na osobę, dlatego zainstalowaliśmy system, który ostrzega nas na podstawie przepływu wody w zlewozmywakach, których zużywamy więcej, oraz pozwala nam podjąć środki ostrożności w przypadku pękniętych lub uszkodzonych rur” – powiedział.

Tworząc swoje projekty za pomocą zestawu Twin Science Set, zespół Little Twinler dąży do przyczynienia się do ekonomicznej i zrównoważonej gospodarki wodnej przy użyciu prostych materiałów, takich jak karton, umywalka, rura, plastikowa butelka i rura. Program ten zapewnia uczniom osiągnięcia matematyczne i naukowe oraz umiejętności myślenia projektowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *