Rozpoczął się Tydzień Nauki i Technologii

Tydzień Nauki i Technologii obchodzony jest w Turcji co roku w dniach 8–14 marca. TÜBİTAK organizuje w całej Turcji wydarzenia poświęcone pogadance naukowej na różne tematy w ramach Tygodnia Nauki i Technologii, który odbędzie się w dniach 8–14 marca, a który obejmuje zarówno Międzynarodowy Dzień Kobiet, jak i Dzień Liczby Liczb Liczby Liczbowej.

W ramach Tygodnia Nauki i Technologii w kampusie TÜBİTAK w Gebze uczestnikom oferowane są różne wydarzenia i warsztaty. Wydarzenia te obejmują angażujące zajęcia i interaktywne doświadczenia, takie jak warsztaty modelowania satelitarnego, Metaverse Adventure Island i natychmiastowe obserwacje trzęsień ziemi. Namiot eventowy będzie otwarty przez trzy dni, a uczestnicy będą w tym czasie mieli okazję poznać i doświadczyć różnych technologii.

Prezes TÜBİTAK prof. Dr. Hasan Mandal zaprosił entuzjastów nauki i technologii do udziału w programach odbywających się w tym tygodniu do 14 marca.

W ramach Tygodnia Nauki i Technologii odbędzie się ponad 100 wydarzeń, 32 dialogi internetowe, 53 wystawy naukowe w 25 województwach i 111 dialogów naukowych w 49 województwach.

Wiadomości z 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

W poście opublikowanym przez TÜBİTAK na jej oficjalnym koncie na Instagramie, wraz z koleżankami zorganizowano specjalne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, 8 marca, na terenie leśnym kampusu TÜBİTAK Gebze, który w ostatnich miesiącach został zniszczony przez pożar. Przy udziale mandala utworzono las pamięci poprzez posadzenie 300 sadzonek oliwek.

Sadzonki oliwek będą pielęgnowane nie tylko dzięki glebie, ale także dzięki wkładowi kobiet zmierzających ku przyszłości w świetle nauki i technologii.

READ  Najbardziej prestiżowa nagroda naukowa Iranu dla profesora. Dr. Dla İlhami Gülçin, agencja informacyjna İhlas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *