Roszczenie: Pracownik rządowy otrzymuje gminne odszkodowanie

Po wycofaniu oferty wypłaty 45 tys. lirów pracownikom BRSA udającym się do Stambułu AKP powiedziała urzędnikowi:Udział w dobrobycie„pod nazwą”Metropolitalne odszkodowanieOmawia zapewnienie „.

„Do 400 pracowników Urzędu Regulacji Bankowości i Rady Nadzoru (BDDK), którzy przenieśli się z Ankary do Stambułu w grudniu”Koszty utrzymania„Miała zostać zaproponowana rekompensata, ale została ona odwołana na Zgromadzeniu Ogólnym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji. W trakcie negocjacji zbiorowych, które odbyły się w 2023 r., Memur-Cen zdecydował się wypłacić urzędnikom mieszkającym w obszarach metropolitalnych wysokie czynsze”.Metropolitalne odszkodowanieZażądał pieniędzy.

Z zakulisowych informacji wynika, że ​​AKP wydała oświadczenie funkcjonariuszom publicznym zamieszkującym 30 aglomeracji.Udział w dobrobycie„pod nazwą”Metropolitalne odszkodowanie„Omawialiśmy. Warunki życia w miastach metropolitalnych są bardzo trudne, dlatego uważa się, że funkcjonariusze publiczni otrzymają dodatkowe odszkodowania.

Przewidziane jest dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników 30 metra. Nie jest jednak jeszcze jasne, kiedy rekompensata ta zostanie wdrożona i jaka będzie jej wysokość. Oczekuje się, że kwestia ta zostanie poruszona w manifeście wyborczym do samorządów lokalnych ogłoszonym przez AKP 30 stycznia.

Nieunikniony wzrost czynszów w metrze

Według wiadomości gazety Sözcü; Według danych Banku Centralnego, w listopadzie 2023 roku czynsze wzrosły w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku w Stambule o 69,2 proc., w Ankarze o 96,3 proc. i w Izmirze o 76,9 proc.

Według byłego zastępcy sekretarza gminy metropolitalnej Stambułu średnia cena 100-metrowego domu w Stambule przekroczyła w listopadzie 4,4 miliona lirów. Buğra GökçeŚredni czynsz w listopadzie wyniósł 17 tysięcy 111 lirów.

Według obliczeń Agencji Planowania Stambułu koszty utrzymania czteroosobowej rodziny w Stambule wyniosły w grudniu 49 tys. 159 lirów.

READ  Kupno domu to marzenie, płacenie czynszu to koszmar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *