Roboty domowe nie są daleko | Nowości techniczne

Zła wiadomość dla tych, którzy chcą kupić elektrycznego robota sprzątającego do swojego domu. Bo dzięki nowym technologiom roboty już niedługo wkroczą w nasze życie, aby wykonywać wiele zadań w domu. Oprócz rutynowych zadań, takich jak sprzątanie, sprawdź temperaturę, prąd i bezpieczeństwo w domu. Chociaż codziennie dodawane są nowe technologie robotyczne, od opieki zdrowotnej po produkcję; Zaczęliśmy dostrzegać przykłady, które będą kształtować nadchodzące epoki, od turystyki po informację. Roboty powoli zaczynają wkraczać w nasze życie i w przyszłości będą tak samo częścią naszej codzienności, jak smartfony. Zdaniem ekspertów, wraz z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji, już za 5 lat będziemy robić miejsce dla robotów w naszych domach.

Zrozumienie emocji u dzieci autystycznych

Część z nich będzie wykorzystywana do wspierania pacjentów przewlekle chorych, część będzie wykorzystywana w operacjach, a część w operacjach wojskowych. Czasami możesz ich zobaczyć jako recepcjonistki w hotelowych lobby, a czasami możesz ich spotkać jako kiosk z robotem nowej generacji, który wystawia Twój bilet lotniczy. Zacznijmy od rozwoju tych technologii od inicjatyw krajowych. Opracowano na przykład robota, który poprzez zabawę określa emocje i poziom stresu u dzieci autystycznych. Dzieci objęte kształceniem specjalnym będą teraz uczyć się z robotem „Pepper”, który potrafi się komunikować, odpowiadać na pytania, rozumieć swoje emocje i odpowiednio reagować.

Można go wykorzystać w różnych obszarach społecznych

Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Fırat. Dr. Projekt „Znam emocje z moim przyjacielem robotem, buduję z klocków Lego” został zrealizowany przez Zülfü Genç w ramach Dubitac 4008. Profesor nadzwyczajny, od 2 lat rozwijający badania nad robotami humanoidalnymi. Dr. Zülfü Genç powiedział: „Możemy zaprogramować robota tak, aby korzystał z prawie wszystkich obszarów społecznych. „Być może w przyszłości nie będą w stanie zastąpić nauczyciela, ale można zobaczyć te roboty wspierające nauczyciela w klasie” – powiedział.

Robot wielkości grosza do operacji

Jednym z osiągnięć, które ostatnio zachwyciło świat technologii, jest wyprodukowany w Ameryce mini robot. Te mikroroboty, mniejsze niż grosz, będą wykorzystywane w takich obszarach, jak delikatne operacje, akcje poszukiwawczo-ratownicze, a w przyszłości produkcja na małą skalę. Robot LG wspomagany sztuczną inteligencją został opracowany, aby pomagać w pracach domowych. Posiada funkcje takie jak powiadamianie o zapomnianych urządzeniach, zabawa ze zwierzętami i powiadamianie o nietypowych sytuacjach w domu. Urządzenia te, pełniąc funkcję asystentów domowych, będą w przyszłości wyborem wielu rodzin.

Cały przemysł mieści się w domach szeregowych

Wspierana przez Amazon firma Agility Robotics przygotowuje się do otwarcia pierwszej na świecie fabryki robotów humanoidalnych w USA w 2024 roku. Zakład, w którym będą produkowane roboty, zacznie działać do 2025 roku. Według danych Międzynarodowej Federacji Robotów do 2022 roku na całym świecie ukończono 553 tys. instalacji robotów przemysłowych. W naszym kraju jest to około 23 tysiące, a większość z nich pracuje w branży motoryzacyjnej. Światowy rynek robotyki osiągnie w tym roku kwotę 40 miliardów dolarów, przy rocznym wzroście na poziomie 5 procent.

READ  Minister Przemysłu i Technologii Mehmet Fatih Kasir przekazał austriackiemu premierowi Karlowi Nehhammerowi toczek Wielkiemu Zgromadzeniu Narodowemu Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *