Recenzja Amazon Kindle Scribe: Lepsza do czytania niż pisania

Komentarz

nie pamiętam Nic Dopóki tego nie napiszę. Niektórzy z was mogą znać to uczucie.

Dlatego gadżety kochają nowe Kindle Scribe Najciekawsze: poza oferowaniem książek, służy również jako dziennik cyfrowy. Za pomocą dołączonego rysika możesz zapisywać notatki na temat nowej powieści, oznaczać dokumenty, które wymagają pracy, i tak, notować przypomnienia w ciągu dnia.

Ale Amazon jest trochę spóźniony na imprezę. W latach, odkąd ostatnio zbudował Kindle z dużym ekranem, firmy takie jak reMarkable i Onyx parały się cyfrowymi notatnikami – a praca Amazon nad niektórymi była tak dobra, że ​​czasami wydaje się, że trochę jej brakuje w porównaniu.

Testowałem Kindle Scribe w ciągu ostatnich kilku tygodni, porównując go z niektórymi z bardziej interesujących konkurencji. Oto, co musisz wiedzieć.

(Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest właścicielem The Washington Post, ale w Help Desk sprawdzamy wszystkie produkty i usługi tym samym krytycznym okiem).

Za 339 USD (lub więcej, jeśli podniesiesz ładne pióro i dodasz etui), Scribe jest największym i najdroższym Kindle Amazona od lat. Testując go z konkurencyjnymi urządzeniami, takimi jak reMarkable 2 za 299 USD i Onyx Boox Tab Ultra za 599 USD, nie trzeba było długo czekać, aby odkryć, że wydajność odczytu i zapisu Scribe nie była na równi.

Scribe ma najbardziej dopracowane oprogramowanie z całej trójki, a dzięki wadze i doskonałemu oświetleniu ekranu wolałbym raczej przebrnąć przez powieść. Ale jeśli jesteś zainteresowany poważnym pisaniem na takim urządzeniu, możesz zamiast tego rozważyć coś takiego jak reMarkable.

Nie twierdzę, że robienie notatek lub skreślanie rzeczy z listy rzeczy do zrobienia jest niepożądane. Pisanie na ekranie z rysikiem wydawało się płynne i satysfakcjonujące, a do zestawu dołączono garść szablonów notatników dla osób, które muszą przeskakiwać między szerokimi liniami, siatką i nutami „papierowymi”.

READ  Katastrofa samolotu w Nepalu: 68 osób zginęło, gdy samolot Eti Airlines rozbił się w pobliżu Pokhary

To, co naprawdę mnie cieszy, to fakt, że funkcje pisarskie pisarza są nieco podstawowe w porównaniu z niektórymi jego konkurentami.

Na przykład nie ma możliwości zaznaczenia napisanego bloku tekstu i przeniesienia go. Jeśli zdasz sobie sprawę, że zgubiłeś jakieś notatki, no cóż – będziesz musiał je wymazać i napisać od nowa. (iPady, reMarkable i cyfrowe notebooki Onyx radzą sobie z tym dobrze). Nie ma żadnego rodzaju rozpoznawania pisma ręcznego, co oznacza, że ​​nie ma możliwości wyszukiwania określonych rzeczy, które napisałeś, ani konwersji tekstu na tekst, aby był bardziej czytelny. .

Czasami pisarze przeoczają brak tych cech. To samo dla każdego, kto lubi Writera głównie za książki – to zdecydowanie wciąż pierwsze urządzenie do czytania. W e-mailu rzecznik Amazon powiedział, że Scribe był „zachęcany” przez ludzi, którzy od lat podkreślali notatki w swoich książkach Kindle. Cóż, ale jeśli wziąć pod uwagę, że Amazon niedawno wprowadził nowy czytnik Kindle z dużym ekranem Od ponad dekady Jestem trochę zaskoczony, że nie rozwinął bardziej swoich narzędzi do pisania.

Pożyczyć tego e-booka z biblioteki? Przepraszam, Amazon ci nie pozwoli.

Ludzi, którzy chcą zobaczyć więcej. Scribe ma 10,2-calowy wyświetlacz, coś, czego Amazon nigdy wcześniej nie wcisnął w Kindle. Oznacza to, że możesz teraz zobaczyć więcej książek na pierwszy rzut oka lub — jeśli twoje oczy nie są już takie same — możesz faktycznie zwiększyć rozmiar czcionki.

Ludzie, którzy nienawidzą gadżetów do ładowania. Gadżety z wyświetlaczami z e-papieru mają reputację długiej żywotności baterii i jak dotąd Scribe nie jest wyjątkiem. O ile nie czytasz 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, spodziewaj się kilku tygodni na jednym ładowaniu.

Ci, którzy piszą notatki na marginesach książek. Cyfrowy notatnik Scribe to świetna baza. Ale wystarczy zanotować spostrzeżenia na temat przeczytanych książek — i wyeksportować je do późniejszej recenzji.

READ  Zmagania Justina Verlandera w World Series z rozczarowującym występem w grze Astros-Phillies 1

Osoby pracujące ze złożonymi dokumentami. Możesz importować i zastępować dokumenty Word i pliki PDF, ale Amazon twierdzi, że nie możesz oznaczać plików zawierających duże tabele. Jeśli pracujesz z wieloma długimi arkuszami PDF, może się okazać, że Scribe zawaha się, gdy spróbujesz przesunąć palcem do nowej strony. (Nie zawsze tak się dzieje, ale może to naprawdę spowolnić, jeśli szukasz czegoś konkretnego).

Osoby, które przechowują pliki w chmurze. Scribe nie może łączyć się z usługami takimi jak Dropbox czy Google Drive, co oznacza, że ​​przetworzenie przechowywanych dokumentów wymaga trochę pracy. Jeśli chcesz otrzymać swój tekst od autora, masz dwie możliwości: wysłać go e-mailem lub wyświetlić (ale nie zapisać) w aplikacji Kindle na telefonie lub tablecie.

Ludzi, którzy lubią czytać w wannie. Wiele innych niedawnych Kindle firmy Amazon może przetrwać okazjonalne rozlanie lub zachlapanie. Nie dotyczy to najdroższego Kindle firmy — warto pomyśleć dwa razy, zanim spakujesz się na dzień na plaży.

O czym marketing nie wspomina

Inne urządzenia mogą trochę ułatwić czytanie. iPady i tablety z systemem Android mogą obsługiwać aplikację Amazon Kindle, która ma jedną przydatną funkcję, której brakuje Scribe: dwukolumnowy wyświetlacz, gdy trzymasz gadżet poziomo. Zawsze wydaje się trochę za bardzo jak czytanie prawdziwej książki, a jej brak tutaj będzie dla niektórych prawdziwym kłopotem.

Możesz przeciągać i upuszczać pliki do Scribe. Wysyłanie plików do Scribe za pomocą strony Amazon Wyślij do Kindle jest łatwe i zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Ale jeśli jesteś gdzieś, gdzie nie możesz połączyć się z Internetem — lub jeśli nie chcesz, aby Amazon był pośrednikiem — możesz przesyłać pliki za pomocą dołączonego kabla USB.

Możesz wypełnić go książkami, których nie kupiłeś w Amazon. Cóż, strona produktu autora technicznie o tym wspomina. Ale warto powtórzyć, że można przenosić książki cyfrowe do formatu EPUB Nie kupiłeś na Amazonie Na pisarzu. Jak dotąd wydaje się, że tak powinny wyglądać książki, które testowałem, ale twój przebieg może się różnić.

READ  Co najmniej 12 osób zginęło, gdy oblężenie hotelu w Somalii wkracza w drugi dzień

FBI zamknęło książkę w Z-Library, a czytelnicy i redaktorzy starli się

Jakie są alternatywy?

Jeśli Scribe jest najpierw czytnikiem e-booków, a drugim cyfrowym notebookiem, Notable 2 jest dokładnym przeciwieństwem. Nie możesz kupić książki, ale ładowanie plików do czytania jest banalne. A ponieważ nie ma wbudowanych świateł, może być konieczne włączenie światła podczas czytania w łóżku.

To, co naprawdę błyszczy, to sposób, w jaki podchodzi do pisania i ustawiania. Funkcje, o których wspomniałem jako brak w Scribe – takie jak przesuwanie bazgrołów i konwersja pisma ręcznego na tekst – działają tutaj wspaniale. Godne uwagi jest więcej opcji dostosowywania pociągnięć pióra oraz obsługa usług w chmurze, takich jak Dysk Google i Dropbox, zapewniających łatwy dostęp do plików.

Złapać: ReMarkable nie jest dostarczany z darmowym rysikiem — kosztuje co najmniej 79 USD więcej. Cały pakiet kosztuje więcej niż Scribe, ale osoby zainteresowane produktywnością mogą uzyskać więcej z funkcji reMarkable.

Tymczasem Onyx Books Tab Ultra za 599 USD to najbardziej ambitny cyfrowy notebook, jaki widziałem. Szybka aplikacja, która może odtwarzać wideo HD, aparat do skanowania dokumentów i obsługuje niestandardową wersję Androida. Oznacza to, że możesz zainstalować aplikację Amazon Kindle — lub Kobo Store lub Libby — i czytać książki niemal wszędzie.

Złapać: Oprogramowanie, szczerze mówiąc, to bałagan. Nie będziesz musiał długo grzebać, zanim napotkasz mylące opcje menu, a awarie aplikacji nie są rzadkością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *