Harvard tworzy fundusz na naprawienie swoich powiązań z niewolnictwem

Carissa Chen, obecnie stypendystka Rhodesa w Oksfordzie, spędziła dwa lata jako studentka studiów licencjackich u dr. Beckert, tropiąc potomków zniewolonych związanych z Harvardem. Miała listę 121 nazwisk. Znalazła 50 żyjących potomków dwóch z nich, usuniętych z ośmiu pokoleń.

SM. Chen oszacował, że gdyby znaleziono wszystkich potomków, mogliby liczyć 50 000.

Ma nadzieję, że dzięki nowej inicjatywie zostaną odnalezione i będą miały szansę opowiedzieć swoje historie. „Sprawa z reparacjami polega na tym, że ponieważ nie szukaliśmy żyjących potomków od tak dawna, myśleliśmy o tym abstrakcyjnie” – powiedziała. „Sami potomkowie powinni być częścią rozmowy o tym, co uniwersytet jest winien”.

Jordan Lloyd jest jednym z potomków. SM. 32-letnia Lloyd, była aktorka, pracowała jako kelnerka w Harvard’s ART Theatre, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo była związana z przeszłością uniwersytetu. Wspomina panią Chen skontaktował się z nią w czasie protestów w sprawie zabójstwa George’a Floyda przez policję. „Te informacje sprawiły, że poczułam się tak skoncentrowana” – powiedziała. „Znalazłem w nim dużo spokoju i ugruntowania, i byłem niesamowicie wdzięczny”.

Ale czuła też złość na Harvard z powodu opóźnienia. „Wydaje się, że wskakują na modę” – powiedziała. Dodała jednak: „Jeśli jestem pokoleniem, które zobaczy pewną trakcję do przodu, to dobrze. Cieszę się, że mogę być tego częścią.”

Jeden z jej przodków, Kuba Vassall, został zniewolony przez Penelope Royall Vassall, opisaną w raporcie Harvarda jako siostrę niewolniczego dobroczyńcy z Harvard Law School. Herb rodziny Royall został przyjęty jako symbol szkoły prawniczej, dopóki nie został wycofany w 2016 r., Gdy uczniowie protestowali przeciwko stowarzyszeniu właścicieli niewolników.

SM. Lloyd zastanawia się, co Harvard jest winien potomkom: „Umożliwienie naszym dzieciom uczęszczania na część letniej szkoły”, powiedziała, „praca, aby pomóc ludziom ustalić, kim byli ich przodkowie, to wydaje się zadośćuczynieniem”. I dodała: „Istnieje emocjonalne żniwo słyszenia, że ​​twoja rodzina została zniewolona; jest perspektywa ekonomiczna i utrata kapitału z ich pracy.”

READ  DK Metcalf, Seahawks zgadzają się na trzyletnie przedłużenie o 72 miliony dolarów, obecnie szósty najlepiej opłacany szerokopasmowy odbiornik NFL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *