Raport na temat Osmana Kavali i Selahattina Demirtaşa od reportera PACE Türkiye


Raport na temat Osmana Kavali i Selahattina Demirtaşa od reportera PACE Türkiye
„Zdecydowanie potępiam karę więzienia wydaną Demartasowi”

We wczorajszym pisemnym oświadczeniu złożonym podczas swojej wizyty w Turcji Şenach podziękował zastępcy AKP Ankara Tuğrulowi Türkeşowi, który stoi na czele tureckiej delegacji PACE, za ułatwienie mu spotkań z Kavalą i Demirtasem. „Pan Demirtas jest przetrzymywany od listopada 2016 r. wbrew orzeczeniu sądu w Strasburgu. Został skazany w maju ubiegłego roku w sprawie „Kopenhaga” i skazany na 42 lata więzienia” – powiedział reporter Schenach, który powiedział, że Kavala przebywa w więzieniu od 2017 r., pomimo dwóch decyzji ETPC wzywających do jego natychmiastowego uwolnienia, zdecydowanie potępiam tę karę w oparciu o bezpodstawne zarzuty.

Shenach powiedział:

„Podczas moich spotkań z władzami przypomniałem im, że wykonanie decyzji EKPC jest prawnym obowiązkiem zawartym w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i wezwałem władze tureckie do niezwłocznego podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu wykonania decyzji dotyczących pana .Kavala i pan Demirtas, rozwiązanie tych spraw powinno zostać potwierdzone przez władze nadzorujące wykonanie decyzji. Jest to w rękach tureckiego sądownictwa, zgodnie z potrzebami Rady Ministrów.

Podczas mojej wizyty przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego podzielili się ze mną swoimi obawami dotyczącymi takich kwestii, jak przeludnienie w zakładach karnych, nadmierne kary pozbawienia wolności i okresy pozbawienia wolności. Więźniowie często są przetrzymywani setki kilometrów od swoich rodzin, co zwiększa ich poczucie izolacji i narusza ich prawo do poszanowania życia rodzinnego.

Wierzę, że moja wizyta jest ważnym krokiem w dialogu pomiędzy Radą Europy a władzami Turcji, będącymi jednym z najważniejszych członków tego organu. „Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą dobrą współpracę na rzecz wzmocnienia systemu ochrony praw człowieka w kraju i naszych wspólnych europejskich wartości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *