Przyszli astronauci z Trabzon | Gazeta Morza Czarnego

Centrum Nauki Özdemira Bayraktara, jedyne centrum nauki o tematyce kosmicznej we wschodnim regionie Morza Czarnego i drugie centrum nauki o tematyce kosmicznej w Turcji, w ciągu 4 miesięcy odwiedziło około 30 tysięcy osób.

Ogromną uwagę przyciąga utworzone w Trabzonie Centrum Nauki Özdemira Bayraktara o powierzchni 2200 metrów kwadratowych oraz Planetarium, jedyne centrum nauki o tematyce kosmicznej we wschodnim regionie Morza Czarnego i 2. centrum nauki o tematyce kosmicznej w Turcji.
W szczególności 29 tys. osób odwiedziło centrum nauki, które rzuca studentom światło na kosmos i lotnictwo, a 19 tys. z nich było studentami w ciągu około 4 miesięcy. Ze względu na duże zapotrzebowanie na centrum nauki terminy w szkołach są pełne aż do czerwca, a niektórzy uczniowie podobno chcą pójść w ślady pierwszego tureckiego astronauty, Alpera Gezeravcı.
Centrum Nauki i Planetarium Özdemira Bayraktara powstało na powierzchni 2200 metrów kwadratowych, a jego projekt powstał we współpracy z gminą Trabzon Metropolitan, Agencją Rozwoju Wschodniego Morza Czarnego (DOKA), TÜBİTAK i Fundacją Turkey Technology Group (T3). Cieszy się najbardziej pracowitymi dniami.

Chociaż nazwa centrum nauki, która jednoczy ludzi w różnym wieku oraz sprawia, że ​​nauka i technologia są zrozumiałe i dostępne, nosi imię Özdemira Bayraktara, wiodącej nazwy krajowych bezzałogowych statków powietrznych, centrum naukowe cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony prowincji regionalnych.

„Przeprowadzamy naszych uczniów przez 36 miesięcy edukacji”

Koordynator generalny Centrum Nauki Özdemir Bayraktar, Erkut Kalkavan, zauważył, że dzieci otrzymają 36-miesięczną edukację w centrum nauki: „W naszym centrum nauki znajdują się warsztaty z zakresu lotnictwa, przestrzeni kosmicznej, technologii, projektowania nauk przyrodniczych i matematyki. Szkolimy się w tych warsztatach w weekendy, a rodzice – Warsztaty dla dzieci, prowadzimy zajęcia regularne i klubowe. Posiadamy kluby takie jak TEKNOFEST, klub narciarski Eksperyment, klub sztuk wizualnych oraz zapewniamy długoterminowe szkolenia. Dla naszych uczniów w naszym długoterminowym szkoleniu najważniejszy jest nasz wysiłek i technologii rozpoczynających się w tym roku. Zajęcia warsztatowe. Tutaj zapewniamy naszym studentom 36-miesięczne szkolenie. Eksperymenty i warsztaty techniczne w całej Turcji w Centrum Nauki Trabzon Özdemir Bayraktar. Gościmy studentów z okolicznych prowincji Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Artvin i Rize do naszego centrum nauki. Nasze centrum naukowe jest jednym z 10 największych ośrodków naukowych w Turcji. „Ma cechy jednego z nich” – stwierdził.

READ  Naukowcy będą drążyć tunel pod wulkanem

Ze względu na duże zainteresowanie, terminy są zajęte aż do czerwca

Zastępca Koordynatora Generalnego Aileen Maslam powiedziała, że ​​dzięki pobytowi w Centrum Nauki do czerwca w szkołach nie było wolnych miejsc: „Przez około 4 miesiące odwiedziło nas 29 tysięcy gości, z czego 19 tysięcy to studenci. Zapotrzebowanie na centra nauki jest także z naszych powiatów i województw ościennych. Ze względu na duże zainteresowanie nasze terminy są zajęte aż do czerwca. „Kiedy przyjeżdżają nasze grupy studenckie, najpierw zabieramy je na warsztaty. Po godzinnym szkoleniu odwiedzają projekcję filmową w planetarium, a następnie w naszej sali wystawowej” – powiedział.
Maslam powiedział także, że szkoły mogą umówić się na spotkanie za pośrednictwem strony „bilimtrabzon.org”.
Uczniowie szóstej klasy szkoły średniej w Söğütlü stwierdzili, że podczas wizyty w centrum nauki dobrze się bawili, ucząc się i bawiąc, natomiast Elfin Sena Konk stwierdziła, że ​​rozważa zostanie astronautką.
Kank powiedział: „Wykonaliśmy dobrą robotę i przygotowałem plan. Tutaj patrzyliśmy na gwiazdy i słońce, dowiadywałem się o planetach, a potem obejrzeliśmy film, który był bardzo interesujący. To było bardzo przyciągające wzrok , zawrotny, zabawny, bo był trójwymiarowy. Podobało mi się. Myślę o zostaniu astronautą. „Bardzo interesuje mnie kosmos, to bardzo niezwykłe miejsce” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *