Przeanalizowano 5 i pół miliona sekwencji genomu! Nowa forma życia w układzie pokarmowym!

Mówi się, że odkryta forma życia nie ma podobieństw strukturalnych do żadnej wcześniej znanej formy biologicznej.

Według Independent Turkey biolog z Uniwersytetu Stanforda Ivan Zeludev i jego współpracownicy argumentowali, że odkryta forma życia może należeć do zupełnie nowego typu organizmu i może wyjaśniać różnicę między prostymi cząsteczkami genetycznymi a złożonymi wirusami.

Ze względu na konstrukcję przypominającą patyk nazywano go obeliskiem

Struktura biologiczna, która według naukowców może być nową formą życia, została nazwana „Obule” ze względu na jej wysoce symetryczny wygląd przypominający drut ze skręconymi sekwencjami RNA.

W ramach badań, które nie zostały jeszcze potwierdzone naukowo, Zheludev i jego zespół badawczy przeanalizowali 5,4 miliona wcześniej opublikowanych sekwencji genomu.

W wyniku eksperymentu odkryto 30 tysięcy różnych obelisków i przyjmuje się, że struktury te występują w 10 procentach badanej mikrobioty człowieka.

Z analizowanego zbioru danych wynika, że ​​w próbkach pobranych z ust 50 proc. pacjentów odnaleziono obeliski, a struktury te znajdowały się w różnych częściach ciała.

W artykule stwierdza się: „Obeliski zawierają różnorodne kolonialne i dotychczas nieobserwowane RNA. Elementy te mogą nie mieć charakteru wirusowego i mogą mieć strukturę podobną do plazmidów RNA”.

Naukowcy argumentowali również, że nie znają obelisków występujących w innych organizmach, ale rozsądne jest założenie, że co najmniej jeden gatunek występuje w bakteriach.

READ  Uczony z Nasili stał się jednym z najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *