Projekt kodu technicznego przeznaczony dla naukowców z Antarktydy zdobył nagrodę

Na Antarktydzie naukowcy, którzy zaprojektowali nadający się do noszenia płaszcz techniczny, zdobyli nagrody.

Ujawniono nowych polarników

SAMSUN Na targach SAMSUN licealiści zaprojektowali techniczną kurtkę, którą naukowcy mogli nosić na najzimniejszym kontynencie świata, Antarktydzie. Płaszcz techniczny wykonany ze skóry niedźwiedzia polarnego otrzymał nagrody z kilku projektów, w tym TEKNOFEST 2023.

Bahçeşehir College, położony w dzielnicy Samsun, zaznaczył TEKNOFEST 2023, największy na świecie festiwal lotnictwa, kosmosu i technologii. Licealiści nauk ścisłych i technologii Ela Karabekiroğlu, Deniz Özçiçekci i Zeynep Naz Terzi w ramach projektu „Biowear: Wearable Technology with Inspiration from Nature” w 631 projektach TUBITAK 2204-C Project Poleition, Projects Poleition mierzy dane, takie jak temperatura wewnętrzna i wilgotności i o sytuacjach awaryjnych.Wraz z kurtką reporterską pod patronatem Prezydenta zorganizowano prawo wyjazdu na Antarktydę z naukowcami w ramach 8. Narodowej Antarktycznej Ekspedycji Naukowej, puls noszącego z systemem elektronicznym w środku, pod patronatem Prezydenta RP odpowiedzialnym przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii oraz pod koordynacją Instytutu Badań Polarnych Ośrodka Badawczego TUBITAK Marmara.

Studenci, którzy mają możliwość odwiedzenia miejsca nauki i odkryć na Antarktydzie w ramach zespołu tureckich naukowców, będą mieli również okazję odwiedzić antarktyczne miejsca nauki w różnych krajach ze swoimi projektami i spotkać naukowców z różnych krajów.

Wspieranie działań poszukiwawczych i ratowniczych

Uczniowska kurtka posiada również przycisk awaryjny. W przypadku utraty równowagi lub spadku temperatury wewnątrz linki, przycisk ten dostarcza szybkiej informacji ekipom poszukiwawczo-ratowniczym i ułatwia interwencję. Akumulator w kurtce może zapewnić nieprzerwane zasilanie przez 3-4 dni. Wyjaśniając projekt, Zeynep Naz Terzi powiedziała: „Zaprojektowaliśmy płaszcz, wykorzystując technologię i naturę, na użytek naukowców pracujących w Arktyce. Kiedy przyjrzeliśmy się naturze, zauważyliśmy, że skóra niedźwiedzi polarnych ma trzy warstwy. Nabłonkową, tłuszczową i futra. Używamy wszystkich trzech warstw naszej sierści, podobnie jak niedźwiedzie polarne. Dodatkowo sierść może natychmiast monitorować tętno użytkownika, temperaturę ciała i wilgotność.

READ  Srebrenica: próba zidentyfikowania zmarłych przez naukowca

„Nie możemy zdobyć wystarczającej liczby nagród”

Kierownik kampusu Bahçeşehir College Atakum, Ünal Durmuş, powiedział: „Nasi licealiści naukowo-techniczni co roku biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach projektowych. Nasi uczniowie otrzymują nagrody za swoje wysiłki, zdobywając nagrody w tych konkursach w różnych dziedzinach. Na przykład w Turcji, 10 w ciągu 3 lat na TEKNOFEST. Zdobyliśmy nagrody. Jesteśmy jedyną szkołą średnią. Dumnie reprezentujemy nasz kraj w międzynarodowych konkursach i dumnie wywieszamy naszą flagę, gdziekolwiek się pojawimy. Bo zawsze inwestujemy w badania i naukę. W lutym przyszłego roku nasze dziewczyny będą Naukowcy tureccy. Pojadą z nimi na Antarktydę. To dla nas środek finansowy. „Ogromna duma. Chcę podziękować uczniom. , nauczyciele i wszyscy członkowie naszego zespołu sprawili, że odczuliśmy tę dumę. Wiemy i wierzymy, że nasza przyszłość leży w nauce. Nasi studenci to młodzi ludzie, którzy wierzą w naukę, badania i produkcję” – powiedział.

„Nieustannie badamy”

Doradca projektu Özgür Türk powiedział: „Jesteśmy zespołem, który myśli o globalnych problemach. Nieustannie prowadzimy badania z naszymi studentami. W wyniku tych badań staramy się tworzyć rozwiązania rzeczywistych problemów. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nasz zespół pojedzie na Antarktydę. Będziemy robić nowe rzeczy z doświadczeniami, które tam zdobyliśmy. „Wszyscy żyjemy na tej planecie, a Antarktyda jest dla nas bardzo ważna. Zrozumienie tego zjawiska jest bardzo ważne dla naszej młodzieży. „W trosce o przyszłość świata chciałbym podziękować mojej szkole i naszym młodym uczniom za tę sprawę” – powiedział.

Plany i osiągnięcia zabrzmiały w Turcji

Zespół SIRIUS 360, grupa uczniów szkół średnich o profilu naukowo-technicznym Ekin Kayra Yilmaz, Ahmet Yiğit i Elif Başkal, zrealizowała przełomowe projekty w kilku dziedzinach w Turcji i zajęła trzecie miejsce z projektem Con-Tech w Turcji. TEKNOFEST był imprezą typu hackathon podróżniczy, w którym brali udział również studenci uczelni wyższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *