Prezydent Erdoğan odbył spotkanie inwestycyjno-technologiczne z liderami Alibaba i Trendiol.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan powitał prezesa Alibaba Group Michaela Evansa i prezesa Grupy Trendiol Çağlayana Çetina. Podczas tego ważnego spotkania omawiano potencjał Turcji w zakresie handlu elektronicznego i technologii.

Nowe programy inwestycyjne

Podczas spotkania prezydent Erdoğan otrzymał informację o kompleksowych planach inwestycyjnych jednej z wiodących na świecie firm Alibaba wobec Turcji. Prezes Alibaba Group, Michael Evans, ogłosił, że Trendyol zainwestował dotychczas w Turcji 1,4 miliarda dolarów i planuje zainwestować 2 miliardy dolarów w przyszłości. Evans podzielił się także szczegółami inwestycji, takich jak centrum danych w Ankarze, centrum logistyczne i centrum operacji eksportowych na lotnisku w Stambule.

Wyrazy uznania dla TEKNOFEST i Sports

Michael Evans powiedział, że uważnie śledzi TEKNOFEST, pierwszy i jedyny festiwal lotnictwa, przestrzeni i technologii w Turcji, którego Trendyol jest jednym ze sponsorów. Evans powiedział, że takie systemy pokazują, że Turcja jest ważnym graczem technologicznym na arenie światowej. Powiedział, że uważnie śledzi sukcesy tureckiej reprezentacji kobiet w siatkówce i jest zadowolony ze wsparcia Trendyol dla sportu i sportowców.

Prezentacja sztuki

Po przyjęciu prezes Alibaba Group Michael Evans i prezes Trendiol Group Çağlayan Çetin wręczyli prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoğanowi tytuł „Kaftan” stworzony wyłącznie dla Trendiol Sanat przez współczesnego tureckiego malarza Ismaila Akara.

Ważne kroki

Spotkanie postrzegane jest jako główny punkt zwrotny w planach Turcji dotyczących podjęcia kroków w sektorach technologii i handlu elektronicznego. Inwestycje Alibaby i plany rozwoju Trendiolu wskazują, że Turcja może być jednym ze światowych liderów w tych obszarach.

READ  Znaczący prezent od ukraińskich graczy dla Baykara Teknoloji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *