Prezentacja dotycząca komunikacji cyfrowej w Temiroran Media and Technology Vocational and Technical High School w Anatolii

Demirören Media and Technology Zawodowa i techniczna anatolijska szkoła średnia, Uniwersytet Aydan w Stambule Kierownik działu nowych mediów i komunikacji Doc. Dr. Z udziałem Nur Emine Koç odbyła się prezentacja pt. „Komunikacja cyfrowa oraz jej zalety i wady”. prezentacja, komunikacja, media; Dyskusje ze studentami obejmowały tematy od nowych mediów po choroby cyfrowe.

W sali konferencyjnej Erdogan Demirören w Demirören Media Center wzięli udział dyrektor generalny Demirören News Agency (DHA) Celal Korkut, dyrektor grupy projektów edukacji medialnej Demirören Nuran Çakmakçı oraz uczniowie i licealiści Demirören Media and Technology Vocational High School. . doc. Dr. Po jego prezentacji dla Nur Emine Koç, uczniowie Demirören Media and Technology Vocational and Technical Anatolian High School wręczyli kwiaty, a Nuran Çakmakçı wręczył swoją tablicę.

„Mamy bardzo wygodne i piękne liceum”

Stwierdzając, że w dzisiejszej prezentacji brali również udział jego studenci z uczelni, doc. Dr. Nur Emine Koç kontynuował swoje słowa w następujący sposób:

„W ramach projektu zarówno uczniowie szkół średnich, jak i studenci spotkali się i zapewnili dobrą interakcję. Uwielbiałem błysk w oczach uczniów, kiedy mnie słuchali. Mają bardzo wygodne i piękne liceum, więc myślę, że mają dużo szczęścia. Wiedzą też, że są uczniami uprzywilejowanymi. Dzisiaj chcieliśmy porozmawiać o komunikacji. Następnie, mówiąc o definicjach mediów, poruszyliśmy różnice między mediami tradycyjnymi a nowymi. Rozmawialiśmy także o sile mediów społecznościowych w nowych mediach. Rozmawialiśmy również o pozytywnych i negatywnych skutkach, jakie wywołała. Widzieliśmy dzieci cierpiące na tę samą chorobę cyfrową, której doświadczyłem. Po prezentacji podszedł do mnie i powiedział: „Panie, ja również doświadczyłem tych samych chorób, których doświadczyłeś. Jako choroba cyfrowa myślę, że wszyscy poszliśmy tą samą drogą, ponieważ korzystanie z mediów społecznościowych wzrosło tak mocno przed i po epidemii, że trzeba stworzyć środowisko bycia medialnym, zwłaszcza wśród dzieci uczących się w medialnych szkołach średnich. umiejętność czytania i pisania, podczas gdy należy zająć się umiejętnością korzystania z mediów cyfrowych. Myślę, że powinni nadal przekazywać tę umiejętność korzystania z mediów cyfrowych od przedszkola do uniwersytetu. Ponieważ jesteśmy w stanie przejściowym, nie możemy kontrolować tego od małego do dużego, aby stworzyć świadomość, ale tworząc świadomość, możemy wyznaczyć sobie granice. Dzisiaj widziałem w ich oczach, że kwestionują swoje granice i bardzo mnie to cieszy.

READ  Alexandru Kiboi uczęszczał do Temiroranskiej Szkoły Zawodowo-Technicznej w Anatolii.

„To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia”

Stwierdzając, że chcą, aby relacje między Uniwersytetem Aydın w Stambule a Demirören Technical and Anatolian High School były kontynuowane, dr hab. Dr. Nur Emine Koç powiedziała: „Jesteśmy tutaj z naszymi uczniami i zdecydowanie rozważamy taki projekt. W tym kontekście spotykamy się również i rozmawiamy z dyrektorem naszej szkoły. Chcemy to zwieńczyć planem. Chcemy stworzyć program, który może podnieść świadomość poprzez interakcję z naszymi nauczycielami, studentami i uczniami szkół średnich jako profesjonalistami medialnymi, komunikatorami i specjalistami od nowych mediów z liceum. Rozmawiamy o planach. – To pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *