Prawnicy Trumpa sprzeciwiają się sądowym wysiłkom mającym na celu odzyskanie dostępu do zajętych dokumentów

Waszyngton – Prawnicy byłego prezydenta Donalda Trumpa wezwali w poniedziałek sędziego federalnego do dalszego blokowania śledczym Departamentu Sprawiedliwości przed przeglądaniem ponad 100 wrażliwych dokumentów przechwyconych przez FBI w Mar-a-Lago. Między zespołem prawnym byłego prezydenta a prokuratorami federalnymi.

A 21-stronicowa odpowiedź Prawnicy Trumpa nazwali federalne śledztwo w sprawie postępowania z poufnymi dokumentami „bezprecedensowymi i bezprawnymi” w odpowiedzi na wniosek Departamentu Sprawiedliwości, w którym zwrócił się do sądu o uchylenie części nakazu zabraniającego wykorzystania dokumentów do celów śledczych. Rzekome „tajne akta” ​​zostały ujawnione każdemu”.

„W rzeczywistości wydaje się, że takie 'tajne dokumenty’, wraz z innymi zajętymi materiałami, były przechowywane głównie w skrzynkach magazynowych w zamkniętym pomieszczeniu w Mar-a-Lago, bezpiecznym kompleksie o ograniczonym dostępie. Stany Zjednoczone w czasach Trumpa Prezydencja jest do dziś monitorowana przez tajne służby USA” – powiedział prawnik Trumpa.

Osobno Piłowanie W poniedziałek po południu prawnicy byłego prezydenta sprzeciwili się dwóm kandydatom zaproponowanym przez Departament Sprawiedliwości – emerytowanym sędziom Barbarze Jones, która zasiadała w Sądzie Okręgowym USA na Manhattanie, oraz Thomasowi Griffithowi, który zasiadał w Sądzie Apelacyjnym USA w Waszyngtonie. Służyć jako niezależna strona trzecia w celu przeglądu danych skonfiskowanych przez FBI podczas przeszukania z 8 sierpnia w Mar-a-Lago.

Zespół prawników Trumpa nie wyjaśnił, dlaczego były prezydent sprzeciwia się specjalnemu głównemu doradcy Departamentu Sprawiedliwości, mówiąc: „Ukrywanie podstaw do sprzeciwu publicznego jest wysoce szanowane dla kandydatów obu partii i prawdopodobnie będzie szeroko rozpowszechnione. Zwrócili się do sądu o zezwolenie Jonesowi i Griffithowi na przedstawienie swoich zastrzeżeń tylko wtedy, gdy sędzia „wykaże chęć otrzymania i rozważenia tych informacji”.

Zeznania prawników Trumpa są ostatnimi od czasu jego prośby w zeszłym miesiącu, aby neutralna strona trzecia przejrzała materiały pobrane przez federalnych śledczych. Sędzia okręgowy USA Eileen Cannon Zatwierdził spotkanie W zeszłym tygodniu Specjalny Mistrz i prokuratorzy federalni ogłoszony Sąd federalny w południowej Florydzie zamierzał odwołać się od decyzji Cannona z zeszłego tygodnia.

READ  Najlepsze mecze Mistrzostw Świata 2022: bramka Ronaldo stawia Portugalię przed Ghaną

Prawnicy Departamentu Sprawiedliwości, w tym najwyżsi urzędnicy ds. bezpieczeństwa narodowego Zapytał działo Część jego orzeczenia została zawieszona, aby umożliwić śledczym dalsze przeglądanie transzy 103 zapisów oznaczonych jako „tajne”, „ściśle tajne” lub „poufne”.

Prokuratorzy federalni argumentowali w dokumentach sądowych, że oznaczenia klasyfikacyjne „oznaczają na wierzchu dokumentów, że są to akta rządowe”, a nie osobiste akta Trumpa. Ostrzegali, że rząd i szersza opinia publiczna odczują „nieodwracalną krzywdę”, jeśli materiał nie będzie mógł zostać przejrzany i wykorzystany w dochodzeniu karnym w sprawie postępowania byłego prezydenta z poufnymi dokumentami.

Departament Sprawiedliwości powiedział w zeszłym tygodniu sądowi, że tymczasowe uniemożliwienie śledczym przeglądania i wykorzystywania poufnych danych pobranych z Mar-a-Lago „utrudniłoby rządowi zdolność do przeprowadzenia skutecznej oceny ryzyka bezpieczeństwa narodowego i przeglądu klasyfikacji. Szkodliwe dla interesów bezpieczeństwa i wywiadu.

Jednak przeciwstawiając się wnioskowi prokuratorów federalnych, prawnicy byłego prezydenta przekonywali w poniedziałek, że ma on „szerokie uprawnienia” do odtajniania dokumentów, a jako były prezydent ma „nieograniczone prawo” dostępu do akt prezydenta zgodnie z ustawą o aktach prezydenckich. Powiedzieli sądowi, że spór wokół akt był „sporem dotyczącym przechowywania dokumentów, który wymknął się spod kontroli”.

„[T]Prawnicy Trumpa powiedzieli, że jego rząd niesłusznie próbuje kryminalizować posiadanie przez 45. prezydenta jego własnych akt prezydenckich i osobistych.

A. przyjął prośbę Trumpa w swoim orzeczeniu z zeszłego tygodnia Specjalny MistrzCannon nakazał Departamentowi Sprawiedliwości czasowe zaprzestanie „przeglądania i wykorzystywania” materiałów do celów śledczych w oczekiwaniu na zakończenie przeglądu specjalnego mistrza. Pozwolił jednak rządowi na dalsze przeglądanie i wykorzystywanie skonfiskowanych rejestrów „do celów klasyfikacji wywiadu i oceny bezpieczeństwa narodowego”.

Cannon nakazał Trumpowi i Departamentowi Sprawiedliwości przedłożenie do piątku listy kandydatów do pełnienia funkcji specjalnego mistrza oraz proponowanego wyjaśnienia mechaniki ich przeglądu.

Podczas sądownictwa przedstawione Z Jonesem i Griffithem jako kandydatami do pełnienia funkcji mistrza specjalnego, prawnicy Trumpa wysunęli dwóch kandydatów do przejrzenia zajętych materiałów: Raymonda Deary’ego, byłego głównego sędziego Sądu Okręgowego USA dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku i Paula Hougha, byłego radcy generalnego dla gubernatora Florydy Charliego Crista.

READ  Ryan Murphy honoruje innych aktorów i aktorki LGBTQ za przełamywanie barier w Hollywood

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *