Pracownicy Starbucks strajkowali w około 100 sklepach w Dzień Czerwonego Pucharu


Nowy Jork
Biznes CNN

Według związku, który organizował sklepy przez ostatni rok, ponad 2000 pracowników w 112 lokalizacjach Starbucks rozpocznie w czwartek jednodniowy strajk.

Związek powiedział, że strajk miał na celu zaprotestować przeciwko ogólnokrajowemu odwetowi na zwolennikach związku. Sprzeciwia się takim określeniom, jak odmowa przedsiębiorstwa targowania się ze związkiem zawodowym w sprawie pierwszej umowy o pracę. Za związkową reprezentacją głosowały 264 sklepy. Ale żadne umowy nie zostały wynegocjowane nawet w sklepach, które głosowały prawie rok temu.

powiedział Tyler Keeling, 26-letni zwolennik związków zawodowych, który przez ostatnie sześć lat pracował w Starbucks w Lakewood w Kalifornii – niedaleko Los Angeles. „Skończyliśmy z ich antyzwiązkowym odwetem, a oni odchodzą od targowania się”.

Keeling i inni zwolennicy związku twierdzą, że to od każdego sklepu zależy, czy weźmie udział w ogólnokrajowym strajku. Pojawiło się wiele sklepów Krótkie strajki Wśród wspomnianych już problemów. Ale to pierwsza ogólnopolska inicjatywa.

„Jest dużo strachu, zanim sklep zdecyduje się na strajk” – powiedział Michaela EisenaOrganizator Pierwsza kawiarnia Starbucks, która głosowała za związkiem zawodowym W zeszłym roku w grudniu. „Starbucks mści się na przywódcach związkowych w całym kraju. Ale pomimo tych obaw ponad 2000 pracowników w całym kraju strajkuje dzisiaj i staje w obronie siebie nawzajem.

Kiedy sklep Keelinga zorganizował jednodniowy strajk w sierpniu, Starbucks

(POD)
Pracownicy z pobliskich sklepów niezrzeszonych pikietowali, a niektórzy klienci przynosili strajkującym jedzenie i napoje.

Nie jest jasne, ile sklepów dotkniętych czwartkową akcją będzie mogło zostać otwartych podczas strajku.

Walka trwa”czerwony kubek„Dzień w Starbucksie Świąteczne kubki wielokrotnego użytku Klienci mogą uzyskać zniżki na niektóre zakupy napojów i dodatkowe punkty bonusowe na przyszłe zakupy.

„Z kulturowego punktu widzenia Dzień Czerwonego Pucharu to ważny dzień w Starbucks. Ludzie szaleją na jego punkcie” — powiedział Keeling. Powiedział, że strajk w dniu, w którym jest tak wielu klientów, to świetny sposób na zwrócenie uwagi na działalność antyzwiązkową.

READ  OPEC+ ogłasza niespodziewane cięcia produkcji ropy

Związek nazywa swój strajk „Red Cup Rebellion” i zamiast tego oferuje klientom czerwone kubki Starbucks Workers United Union.

W sklepie naprzeciwko terminalu autobusowego Port Authority w Nowym Jorku, grudzień 2017 r. Robotnicy rozpoczęli strajk, mimo że głosowanie związkowe odbyło się w ich sklepie dopiero 8 grudnia. Sklep został otwarty przy pomocy kierowników sprowadzonych z innych miejsc. Według strajkujących w sklepach. Pracownicy sklepu nie komentują strajku.

23-letni Aaron Cirillo, który pracuje w sklepie od sierpnia, powiedział, że nie jest zły, że sklep mógł pozostać otwarty lub że wielu klientów przekroczyło linię pikiety.

„Nie próbujemy ich zastraszyć. Chcemy, aby usłyszeli naszą historię o potrzebie uczciwej umowy” – powiedział. Zapytany, co powiedziałby klientom, gdyby mógł, powiedział: „Chodzi o okazanie poparcia dla tego jeden dzień bez kawy lub pójście do innego sklepu w mieście na kawę. Proszę ich o to” – odpowiedział.

Okrzyki strajkujących wystarczyły, by skłonić niektórych klientów do powrotu, ale sklep miał dobry przepływ klientów.

Firma nie była od razu dostępna do komentowania strajku w czwartek. W przeszłości zaprzeczała odwetowi na jakimkolwiek pracowniku za wspieranie związku i obwiniała związek za brak postępów przy stole negocjacyjnym. Starbucks podtrzymał zwolnienie zwolenników związku, odpowiednio egzekwując zasady, które mają zastosowanie do wszystkich jego pracowników, których określa jako „współpracowników”.

„Zainteresowanie związkiem zawodowym nie zwalnia partnerów z następujących zasad i procedur, które mają zastosowanie do wszystkich partnerów” – powiedział Starbucks we wcześniejszym oświadczeniu.

Ale w tym tygodniu Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy – która nadzoruje głosowanie reprezentacji związkowej – złożyła w sądzie federalnym wniosek o wydanie krajowego nakazu zaprzestania działalności, aby uniemożliwić Starbucks odwet na zwolennikach związku.

W zgłoszeniu NLRB stwierdzono, że istnieją „liczby i wzorce nieuczciwych praktyk pracowniczych stosowanych przez Starbucks… w szczególności zwolnienia” wobec zwolenników związków zawodowych w jej sklepach.

READ  Ogłoszono wyniki losowania mieszkań w Ghazi? Jak się tego dowiedzieć? GBB Güneyşehir 2. etap losowania Wyniki Lista nazwisk Ekran zapytania - Fotohaber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *