Praca ludzka jest jeszcze bardziej atrakcyjna ekonomicznie niż sztuczna inteligencja!

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA wykazało, że tylko 23 procent zadań jest opłacalnych w przypadku automatyzacji sztucznej inteligencji, jeśli uwzględni się płace pracowników w przypadku zadań, które może wykonać ludzki system wzrokowy.

Naukowcy z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji MIT, Instytutu Produktywności oraz Instytutu Wartości Biznesowej IBM podzielili się wynikami swoich badań.

„Wykraczając poza kontakt ze sztuczną inteligencją: jakie zadania opłaca się zautomatyzować za pomocą wizji komputerowej?” W ramach pracy modelowana jest opłacalność zautomatyzowanych zadań, jakie może wykonywać układ wzrokowy człowieka.

Wyniki badania, przeprowadzonego w czasie, gdy rosną obawy, że sztuczna inteligencja zabierze ludziom pracę w wielu dziedzinach, pokazują, że tylko 23 procent uznałoby automatyzację sztucznej inteligencji za ekonomicznie opłacalną. .

W badaniu wskazano, że sztuczna inteligencja poważnie zabierze pracownikom miejsca pracy, ale będzie to następować stopniowo, zatem pozostaje miejsce na wprowadzenie polityk i praktyk łagodzących skutki bezrobocia.

READ  Ponad 10 000 ataków na organizacje globalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *