Pole position dla Verstappena, Sainz drugi!

Po GP Bahrajnu i Arabii Saudyjskiej na Półwyspie Arabskim Formuła 1 przyjechała na trzeci wyścig w zupełnie inne miejsce, do Australii. W weekend, kiedy Ferrari i Charles Leclerc objęli prowadzenie w sesjach treningowych, Red Bull zastanawiał się, czy uda im się odzyskać prowadzenie w rankingach.

Podczas gdy Ferrari miało wyraźną przewagę w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, Red Bull wykazywał oznaki przyspieszania w drugiej sesji.

W trzeciej sesji Max Verstappen ponownie objął prowadzenie, zdobywając punkt z czasem 1:15,915. Tym samym Verstappen zdobył swoje czwarte z rzędu pole position i 35. pole position.

Carlos Sainz, który dwa tygodnie temu oglądał kwalifikacje w szpitalu po operacji zapalenia wyrostka robaczkowego, był czołową postacią Ferrari w Australii. Sainz na swoim ostatnim okrążeniu dojechał na drugim miejscu, odzyskując pierwsze miejsce dla Ferrari.

Sergio Perez na swoim ostatnim najszybszym okrążeniu awansował na drugie miejsce, ale Sainz wyprzedził go i zajął trzecie miejsce.

Trzeci wyścig sezonu, GP Australii, rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 07:00.

Sesja 3: Verstappen objął prowadzenie w ostatniej sesji, Sainz zajął 2. miejsce

Na początku ostatniej sesji Sainz, Leclerc, Alonso i Russell natychmiast wyruszyli na tor. Verstappen był jednym z ostatnich nazwisk na torze, a za nimi podążyli Tsunoda i Piastre. W tej kategorii Russell, Alonso i Tsunoda używali miękkich opon, a pozostali mieli nowe miękkie opony. W odróżnieniu od rywali Stroll nie wyjechał na tor w pierwszej części ostatniej sesji.

Verstappen objął prowadzenie już na pierwszych okrążeniach ostatniego odcinka. Verstappen, który ustanowił najszybsze okrążenie weekendu z czasem 1:16,048, po kwalifikacjach zajął pierwsze miejsce i tymczasowo objął pole position. Verstappen przejechał najszybsze okrążenie w pierwszym i trzecim sektorze, wyprzedzając kierowców Ferrari o 0,3 sekundy.

Perez zajął 4. miejsce za Leclercem, a za nim plasowali się kierowcy McLarena, Norris i Piastre. Po pierwszych okrążeniach Russell był 7., a Tsunoda 8.

READ  W przemówieniu po spotkaniu stowarzyszenia klubowego Dursun Özbek i Hasan Arad przekazali: Nie ogłoszono jeszcze nazwisk kandydatów – Super League News

Alonso bronił swojego samochodu po tym, jak wypadł z toru na 6. zakręcie, ale nie był w stanie zarejestrować czasu okrążenia. Zatem po pierwszej połowie ostatniego rozdziału piloci Astona Martina nie mają żadnych ocen.

Gdy pierwsza połowa ostatniej sesji dobiegła końca, spacer przyjął inną strategię. Stroll, który po 9. zakręcie wpadł w poślizg, wyprzedził Tsunodę i zajął 8. miejsce z czasem 1:17,201.

Po ostatnich okrążeniach ostatniej części kwalifikacji Verstappen potwierdził swoje pole position z czasem 1:15,915. Jedynie Verstappenowi udało się zejść poniżej 1,16.

Sainz, który podczas ostatniego wyścigu przeszedł operację zapalenia wyrostka robaczkowego w Arabii Saudyjskiej, po doskonałym powrocie został najszybszym człowiekiem Ferrari i zajął drugie miejsce, 0,270 s za Verstappenem.

Chociaż Perez na swoim ostatnim najszybszym okrążeniu awansował na drugie miejsce, po wyprzedzeniu go przez Sainza spadł na trzecie miejsce.

Kierowca McLarena Lando Norris, który rozpoczął weekend z pierwszym prowadzeniem w treningach, zajął 4. miejsce ze stratą 0,4 sekundy do pole position, a Leclerc rozczarował klasyfikacjami. Leclerc był bardzo szybki w kwalifikacjach aż do drugiej sesji, ale w miarę upływu sesji nie był w stanie wyprzedzić rywali, a błąd na ostatnim szybkim okrążeniu sprawił, że wcześnie rzucił ręcznik i zajął 5. miejsce. Miejsce.

Lokalny bohater Piastre zajął 6. miejsce, a za nim plasowali się Tsunoda i Stroll. Alonso zakończył sesję na 10. miejscu, daleko w tyle po błędzie na pierwszym okrążeniu.

SESJA 2: RED BULL PRZYSPIESZ, SYNES PROWADZI, HAMILTON WYPADŁ!

Ferrari było na szczycie w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, ale sytuacja zmieniła się bardzo szybko w drugiej sesji. Verstappen na początku sesji wyruszył na tor na nowych miękkich oponach i zajął pierwsze miejsce z czasem 1:16,387. Piastre, który wyruszył na tor na świeżych oponach, wyprzedził go o 0,2 sekundy.

READ  Ümit Milli piłkarz usunięty z drużyny z powodu kontuzji | Gra jest turecka

Sainz zajął 3. miejsce w Ferrari, które startowało na używanych oponach, za nim plasowali się Leclerc, Norris, Perez, Russell, Hamilton, Stroll i Alonso.

Do ukończenia drugiego okrążenia Sainz awansował na pierwsze miejsce z czasem 1:16,189, a Verstappen spadł na drugie miejsce na używanych oponach. Leclerc wyprzedził Piastre i awansował na 3. miejsce. Po pierwszych prawach w puli eliminacyjnej znaleźli się Alban, Tsunoda, Magnussen, Bottas i Ocon.

W ostatnich minutach na tor wyjechali kierowcy inni niż dwójka najlepszych, czyli Sainz i Verstappen.

Chociaż Leclerc wyprzedził Verstappena na ostatnich okrążeniach i zajął pierwsze miejsce, Sainz utrzymał się na szczycie z czasem 1:16,189. Piastre zakończył Q2 na 4. miejscu, za nim plasowali się Perez, Alonso, Norris, Stroll, Tsunoda i Russell.

Nazwiska wyeliminowane w Q2 to Hamilton, Alban, Bottas, Magnussen i Ocon. Podczas gdy Russell uniknął eliminacji po słabej sesji dla Mercedesa, Hamilton nie mógł uniknąć degradacji na 11. miejscu, zwłaszcza po drobnych błędach w dwóch ostatnich zakrętach. Tym samym nazwą, która znalazła się w gronie 5 najlepszych kierowców zespołu w rankingu, jest ponownie Tsunoda. W Arabii Saudyjskiej Sunoda zdołała zejść na dół rankingów.

Sesja 1: Ferrari wciąż na prowadzeniu, tym razem Sainz prowadzi

W pierwszej sesji weekendu wyścigowego na torze Albert Park kierowcy Ferrari rozpoczęli równie mocno, jak podczas treningów.

Na pierwszym najszybszym okrążeniu spośród wszystkich kierowców na miękkich oponach najszybszy był Charles Leclerc z czasem 1:17,244, a jego kolega z zespołu Carlos Sainz tracił zaledwie 0,045 s. Za kierowcami Ferrari uplasowali się kierowcy Red Bulla Max Verstappen i Sergio. Pereza.

Gdy piloci wykonali drugie najszybsze okrążenie, notowania poprawiły się i w pewnym momencie Fernando Alonso awansował na pierwsze miejsce.

Po drugim najszybszym okrążeniu na tych samych oponach Sainz awansował na pierwsze miejsce z czasem 1:16,731, a za nim plasowali się Leclerc, Alonso, Verstappen, Perez, Piastre, Norris, Stroll, Russell i Hamilton. Po pierwszych okrążeniach na oponach nazwiska Alphonse, Chow, Gasley i Ocon znalazły się na liście kwalifikacyjnej. Ocon dotknął barierek na początku sesji i przebił oponę, a Gasley przeszedł kontrolę po kwalifikacjach i przekroczeniu linii mety przy wyjściu z boksów.

READ  I Fatih Terim w kadrze narodowej!

Choć Sainz, Leclerc, Alonso i Hamilton nie wrócili na tor w ostatnim odcinku, kierowcy Red Bulla spisali się wyjątkowo.

Chociaż Sains zakończył sesję na pierwszym miejscu z czasem 1:16,731, piloci Red Bulla Perez i Verstappen, którzy korzystali z dodatkowych opon, zajęli drugie i trzecie miejsce. Za nimi uplasowali się Leclerc, Alonso, Russell, Albon, Tsunoda, Piastri i Stroll.

Hamilton zakończył sesję na 12. miejscu z jednym kompletem opon, a Hulkenberg, Gasly, Ricciardo i Chow odpadli w pierwszej sesji. Jeden z lokalnych bohaterów, Ricciardo, faktycznie miał okrążenie, które mogło zakwalifikować go do Q2, ale to okrążenie zostało odwołane, ponieważ przekroczył limity toru, co umożliwiło Magnussenowi przejście do Q2.

Pod koniec sesji, gdy wobec sześciu kierowców toczyło się śledztwo w związku z przekroczeniem maksymalnego czasu delta, poruszona została kwestia ukarania Pereza za blokowanie Hulkenberga.