Podpisy dla Turkmen Gas

Türkiye nawiązało kolejną ważną współpracę w ramach swojego celu jako hubu gazu ziemnego. Podpisano protokół ustaleń między Turcją a Azerbejdżanem w sprawie dostaw turkmeńskiego gazu do Turcji, który zyskał na popularności, gdy Europa stanęła w obliczu kryzysu gazowego po wojnie rosyjsko-ukraińskiej. W Stambule odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy Turcja-Azerbejdżan w dziedzinie gazu ziemnego z udziałem Ministra Energii i Zasobów Naturalnych Albarslana Bayraktara oraz Ministra Gospodarki Azerbejdżanu Michaiła Kapparowa.

Linia IĞDIR-NAHÇIVAN zostanie ukończona tej zimy

Przemawiając podczas ceremonii podpisania umowy, Albarslan Biraktar powiedział: „Dzięki tej umowie zawarliśmy umowę na dostawy turkmeńskiego gazu ziemnego do Turcji przez Azerbejdżan i Gruzję”. Odnotowując, że Turcja i Azerbejdżan poprzez wzorową współpracę wniosły znaczący wkład zarówno we własne bezpieczeństwo dostaw, jak i bezpieczeństwo dostaw energii Europy, minister Byrakter powiedział: „Przybywa Baku-Tbilisi-Ersurum, Baku-Tbilisi-Ceyhan i nowy brat. Rurociągi TANAP.” Nasz czwarty rurociąg, rurociąg Iğdır–Nachiczewan, został zrealizowany w wyniku protokołu ustaleń w sprawie dostaw gazu ziemnego do Autonomicznej Republiki Nachiczewan. Tej zimy gaz ziemny z Nachiczewanu będzie dystrybuowany przez Turcję przez ten Gazociąg Planujemy wkrótce uruchomić tę linię. „Nasze prace budowlane oczywiście się zakończą”.

Pojemność rośnie

Oprócz tego Bayraktar podkreślił, że dzięki podpisanej umowie zwiększona zostanie przepustowość gazociągów TANAP i Kaukazu Południowego i dodał: „Do 2030 r.; „Oczekujemy, że dodatkowe ilości azerbejdżańskiego gazu ziemnego w regionie Morza Kaspijskiego dotrą do Turcji, a część tego gazu dotrze do Europy przez Turcję” – powiedział. Pyrek powiedział, że trwają wspólne badania mające na celu rozszerzenie możliwości połączeń z zasobami Morza Kaspijskiego, szczególnie w Bułgarii i Grecji, aby zapewnić większe dostawy gazu do Europy przez Turcję.

Deklaracja Shusha stworzyła mapę drogową

Minister Energii i Zasobów Naturalnych Albarslan Birkhtar powiedział, że Deklaracja Szuszy jest w pewnym sensie mapą drogową współpracy między obydwoma państwami. Bayraktar powiedział: „Ropociąg Baku-Tbilisi-Ceyhan jest bardzo ważny dla dostaw ropy z Kaukazu i przez Turcję na rynki światowe. Jest to bardzo ważny projekt dla światowego rynku ropy. Tą linią ropa dociera do świata bez żadnych problemów” – powiedział.

READ  Rozpoczyna działalność ośrodek epiterapii z siedzibą w Khas Hills

To porozumienie jest wynikiem wspólnej wizji

Rurociąg Baku-Tbilisi-Ceyhan łączy siostrzane państwa tureckie w Azji Środkowej, powiedział minister gospodarki Azerbejdżanu Michaił Kapparow. Kapparow podkreślił, że podpisane porozumienie jest efektem wspólnej wizji. Odnosząc się do znaczenia rurociągu Iğdır-Nachiczewan, Kapparow zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo energetyczne Nachiczewana i braterstwa turecko-azerbejdżańskiego zostanie wzmocnione przesyłaniem gazu ziemnego w ten region.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *