Pobity został rekord wszech czasów w migracji tureckich lekarzy

Tureccy lekarze wolą Niemcy, Szwajcarię i inne kraje UE, „puść ich” – powiedział prezydent i przywódca AKP Recep Tayyip Erdoğan. Obecnie w niemieckich szpitalach na prawie każdym oddziale pracują tureccy lekarze.

W ubiegłym roku łączna liczba tureckich lekarzy, którzy otrzymali certyfikat dobrej praktyki wydany przez Tureckie Stowarzyszenie Medyczne w celu wyjazdu do Europy, zwłaszcza do Niemiec, wyniosła 3025. Większość z nich to lekarze specjaliści. Innymi słowy, straty Turcji w sektorze zdrowia są większe, niż oczekiwano.

Dlaczego wybrać Niemcy?

Głównym powodem, dla którego tureccy lekarze wolą Niemcy, są lepsze warunki życia i pracy.

Innym czynnikiem jest przemoc wobec pracowników służby zdrowia w Turcji, podsycająca uprzedzenia wobec klasy wykształconej i niedawne zmiany w sektorze zdrowia w Turcji.

Tureccy lekarze zajmują 7. miejsce wśród lekarzy zagranicznych w Niemczech. W 2022 roku liczba lekarzy certyfikowanych przez Tureckie Stowarzyszenie Medyczne wyniesie 2 tysiące 685. Rekord ten został odnowiony pod koniec 2023 roku. W sumie w ciągu ostatnich 12 lat liczba tureckich lekarzy wyjeżdżających za granicę przekroczyła 15 tysięcy.

Tureckie pielęgniarki też jadą

Tureccy lekarze, którzy nauczyli się języka niemieckiego i uzyskali certyfikaty akredytacji, leczą w Niemczech nie tylko pacjentów pochodzenia tureckiego, ale także pacjentów z Niemiec i innych krajów. Tureccy lekarze pracujący w szpitalach i klinikach otwierają kliniki różnych dziedzin. Oprócz tureckich lekarzy wiele tureckich pielęgniarek podjęło pracę w niemieckich szpitalach.

READ  Kibic, który złapał 700. piłkę home run Alberta Pujolsa, chce, żeby tak pozostało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *