Naszym celem jest eksport 500 milionów dolarów do USA.

Turecki przemysł akwakultury i produktów zwierzęcych stawia sobie za cel wzrost eksportu na rynek amerykański. „Naszym celem jest osiągnięcie w średnim okresie eksportu do USA na poziomie 500 milionów dolarów i awans w rankingu dostawców do USA” – powiedział Sinan Giselton, przewodniczący tureckiej Rady Przemysłu Akwakultury i Produktów Zwierzęcych.

Stowarzyszenie Eksporterów Rybołówstwa i Produktów Zwierzęcych Morza Egejskiego, które odpowiada za zaledwie 43 procent tureckiego eksportu w sektorze akwakultury i produktów zwierzęcych, weźmie udział w Winter Luxury Food Show w Las Vegas w dniach 21–23 stycznia 2024 r., aby promować tureckie produkty wodne. . Utorowało to sektorowi drogę do nawiązania nowych powiązań biznesowych.

Eksport do USA wzrośnie o 18 procent, ze 105 mln dolarów do 123,4 mln dolarów w 2023 r., a roczny import żywności do USA osiągnie 215 miliardów dolarów, powiedział Sinan Giselton, szef tureckiej Rady Przemysłu Akwakultury i Produktów Zwierzęcych. , w zakresie importu gotowych produktów akwakultury i produktów zwierzęcych; Powiedział, że jest on wart 38 miliardów dolarów i że eksport tureckiego sektora produktów wodnych i produktów zwierzęcych do USA prawdopodobnie wzrośnie wykładniczo i w tym celu koncentrują się na rynku amerykańskim.

Eksport do USA wzrósł 3-krotnie w ciągu ostatnich 5 lat.

„Rynek amerykański stał się silnym rynkiem dla tureckiego przemysłu owoców morza, ponieważ tureckie ładunki zwiększyły liczbę przewozów” – powiedział Gisaltan, który w tym roku po raz trzeci wziął udział w 48. Winter Fancy Food Show. W ciągu ostatnich 15 lat. Większość z 64 procent naszego eksportu do Stanów Zjednoczonych o wartości 123,4 miliona dolarów została zrealizowana przez członków Stowarzyszenia Eksporterów Rybołówstwa i Produktów Zwierzęcych Morza Egejskiego. Dzięki projektowi TURQUALITY, który EİB realizuje od 4 lat, aby zwiększyć świadomość i preferencje tureckich produktów spożywczych na rynku amerykańskim, eksport żywności z Turcji do USA podwoił się, a eksport produktów wodnych i zwierzęcych wzrósł o 3. razy w ciągu ostatnich 5 lat. Oczekujemy, że wzrost ten będzie się utrzymywał. Jesteśmy 37. największym dostawcą owoców morza i produktów pochodzenia zwierzęcego w USA. „Naszym celem jest osiągnięcie w średnim okresie eksportu do USA na poziomie 500 mln dolarów i dalsze awansowanie w rankingu dostawców z USA” – powiedział.

READ  Wysoki popyt przed Eid al-Adha! Przyciągają uwagę, bo są bardzo oszczędne: „Nasz telefon nie milczy od 15 dni” – idealny adres na wiadomości finansowe.

Co roku w Winter Fancy Food Show bierze udział 900 firm z blisko 40 krajów, a wystawę co roku odwiedza 10 tysięcy profesjonalnych zwiedzających.
Podczas wystawy Stowarzyszenie Eksporterów Rybołówstwa Egejskiego i Produktów Zwierzęcych pokazało uczestnikom targów zdjęcia promocyjne dotyczące tureckich podsektorów produktów wodnych i produktów zwierzęcych, takich jak produkty wodne, mięso drobiowe, jaja i produkty mleczne. Uczestnikom targów pokazano łososia i okonia morskiego.

Prezes Tureckiej Rady ds. Przemysłu Akwakultury i Produktów Zwierzęcych Sinan Kiseltan oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia Eksporterów Akwakultury i Produktów Zwierzęcych Morza Egejskiego Ufuk Atakan Demir i Ismail Aksoy wzięli udział w Zimowych Targach Luksusowej Żywności i poinformowali importerów. Turecki Departament Akwakultury i Produktów Zwierzęcych.


Etykiety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *