Plany pożyczkowe Galatasaray zawodzą: Yunus Akun i Niccolo Zaniolo…

Galatasaray, który w zeszłym sezonie zakończył sezon z tytułem mistrza, udzielił zgody dwóm kluczowym zawodnikom na opuszczenie klubu bez opłaty transferowej w letnim oknie transferowym.

Po uzgodnieniu pożyczek Younesa Akuna do Leicester City i Niccolò Zaniolo do Aston Villi z warunkowymi obowiązkowymi klauzulami zakupu, Simbom spodziewał się, że latem obaj gracze zapłacą za transfer w wysokości 33 mln euro, ale kalkulacje się nie zmaterializowały.

Powrót do Premier League, Leicester City, Yunus Akun; Aston Villa, która zajmuje czwarte miejsce w Premier League, nie planuje otrzymać opłaty za transfer Niccolò Zaniolo.

Younus nie mógł przystosować się do Anglii

Leicester City, które w Anglii ma trudności finansowe, rozważa działanie przy ograniczonym budżecie pomimo powrotu do Premier League i nie chce przeznaczyć 8 milionów euro ze swojego budżetu na Younes Akun.

Mówi się, że komentarze Leicester City wynikają z trudności gwiazdy narodowej w przystosowaniu się do Anglii oraz niespełniającego oczekiwań poziomu znajomości języków obcych.

Priorytetem jest pozostanie w Europie

Yunus Akun, który podpisał kontrakt z Leicester City za roczną pensję w wysokości około 800 tysięcy funtów, zarabiał w Galatasaray 16 milionów TL. Priorytetem narodowego piłkarza, który jakiś czas temu zmienił firmę menadżerską, jest kontynuacja kariery w Europie.

Zaniolo również miał problemy z przebiciem się do 11

Niccolò Zaniolo, długo oczekiwany nabytek w drużynie Aston Villi, mógł zagrać tylko w 14 z wyjściowych 11. Włoski piłkarz, który zgodnie z porozumieniem osiągniętym pomiędzy obydwoma klubami musi występować w podstawowej jedenastce w określonym procencie meczów Aston Villi, na początku miał trudności ze znalezieniem swojego miejsca, a następnie przełamaniem. 11.

Zaniolo, który w 2024 roku wystąpił w pierwszej 11-tce w dwóch meczach Premier League, doznał kontuzji w meczu z Liverpoolem. Obawy Galatasaray potwierdziły się, gdy oficjalnie ogłoszono, że piłkarz nie pojawi się na Euro 2024 ze względu na zdiagnozowane u niego mikrozłamanie nogi.

READ  Liverpool kontynuuje swoją passę w Lidze Mistrzów, wygrywając 3:0 z Leicester City

Uciekła ryba jest ogromna!

Galatasaray oczekiwał 33 milionów euro opłat za transfer, w tym 8 euro od Yunusa Akuna i 25 milionów euro od Niccolò Zaniolo, ale formuła wypożyczenia nie sprawdziła się. Dzięki tym przelewom Yellow-Red zarobił łącznie 5 milionów 500 tysięcy euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *