Pat Toomey mówi, że wpływy Trumpa w Partii Republikańskiej słabną


Waszyngton
CNN

Odchodzący na emeryturę senator Pensylwanii Pat Toomey W niedzielę przekazał ostrą wiadomość końcową swoim republikańskim kolegom, mówiąc, że uścisk byłego prezydenta Donalda Trumpa „spada”.

„Słyszałem, jak wielu byłych wyborców popierających Trumpa uważa, że ​​nadszedł czas, aby nasza partia ruszyła naprzód” – powiedział Toomey Jake’owi Tapperowi z CNN w „State of the Union”.

„Więc tak, myślę, że ten proces jest w toku. … To nie jest zmiana, to nie stanie się z dnia na dzień. Nadal ma znaczących zwolenników, to na pewno. Ale myślę, że jego wpływ słabnie” – dodał.

Komentarze Toomeya podkreślają trwający rozłam w Partii Republikańskiej co do tego, jak zareagować na słabe wyniki partii w listopadowych wyborach śródokresowych. Republikanie Wąsko wygrał Izbę Reprezentantów Stanów ZjednoczonychWybory kończą się lepiej niż przedwyborcze oczekiwania, natomiast Demokraci Rozszerzona większość w Senacie USAZ zastępcą gubernatora Pensylwanii Johna Fettermana Fotel Toomeya przewraca się.

The Republikańskie poszukiwanie duszy Pojawia się w krytycznym momencie dla Trumpa i partii. Senaccy liderzy GOP są chętni do odejścia od lat Trumpa i kandydatów do sądu, którzy odwołują się do bardziej umiarkowanych i mainstreamowych wyborców z przedmieść, którzy opuścili GOP z powodu pogardy dla byłego prezydenta.

Ale ci Republikanie mają do czynienia z potężną i głośną frakcją sprzymierzoną z Trumpem w swojej partii – zwłaszcza w nadchodzącej większości Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów, gdzie skrajnie prawicowa koalicja ma teraz wpływ na dążenie republikańskiego przewodniczącego Kevina McCarthy’ego do mówcy – jak argumentują GOP musi powrócić do konserwatywnych zasad.

Toomey, Głośny krytyk Trumpa kto był jeden Siedmiu senatorów GOP Człowiek, który głosował za skazaniem byłego prezydenta w jego drugim procesie w sprawie impeachmentu, powiedział w swoim pożegnalnym przemówieniu na parkiecie Senatu w czwartek: „Nasza partia nie może dotyczyć ani jednego człowieka. Jesteśmy więksi niż to. Nasza impreza jest znacznie większa.

READ  Elon Musk klaszcze, gdy saudyjski książę wypowiada się o potencjalnym przejęciu Twittera

Stał przy tym stanowisku w niedzielę, kiedy Tapper zapytał go, czy jest Rino, czyli „Republikaninem tylko z nazwy”, w związku z krytyką Trumpa.

„Podczas gdy republikanie mieli krytykę [Trump] – Z pewnością uważam, że mój jest ważny – nie zawsze pasuje do każdego, kto widzi, jak przechodzi walkę na drugą stronę. Tak więc część tego plemienności jest wbudowana w ogólny system polityczny na całym świecie” – powiedział.

„Ponownie, gdy jego wpływ słabnie, myślę, że z czasem przywrócone zostanie konwencjonalne rozumienie znaczenia słów. Nie martwię się o to” – powiedział Toomey.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *