Oświadczenie Ministra Yumagli w sprawie pryszczycy

Minister rolnictwa i leśnictwa Yumakle podkreślił w swoim oświadczeniu, że pryszczyca u bydła, bawołów, owiec, kóz i jeleniowatych niekorzystnie wpływa na międzynarodowy handel żywymi zwierzętami. Produkty pochodzenia zwierzęcego i powodujące ogromne straty ekonomiczne.

Przypominając, że szczepienia przeciwko pryszczycy są wymagane w przypadku międzyprowincjonalnego transportu zwierząt gospodarskich w ramach walki z tą chorobą, a wysyłanie nieszczepionych zwierząt jest niedozwolone, Yumakle podkreśliła, że ​​szczepienie przeciwko pryszczycy wymaga takiego samego warunkowego wsparcia. Cielęta oddane w zasięgu w celu wsparcia produkcji zwierzęcej.

Minister Yumakli zauważył, że opłata za szczepienia nie będzie pobierana za szczepionki o łącznej wartości 250 mln TL w ramach „Programu Szczepień Raid” oraz zwrócił uwagę, że rutynowe szczepienia przeciwko pryszczycy przeprowadzane są dwa razy w roku na wiosnę. i jesienią i przekazał następujące informacje:

Zachowaliśmy wszelkie środki ostrożności w związku z wykrytym w 2023 roku wirusem SAT-2, jakiego w naszym kraju nigdy nie było i zadbaliśmy o to, aby zastosowano u nas szczepionki przygotowane przez nasz Instytut Żywności i Jamy Ustnej przeciwko temu wirusowi. Cała populacja bydła. W ramach walki z pryszczycą na początku 2024 roku robimy kolejny ważny krok i uruchamiamy nowy program szczepień. W tym roku zwiększyliśmy liczbę szczepień do 3 z 2 dawek w poprzednich latach. Pierwszą dawkę podamy od 29 stycznia do 31 marca 2024 r. w ramach „Programu szczepień najazdowych”. „W ramach tego programu szczepień, kosztem 250 milionów TL, zostaną wykorzystane szczepionki wyprodukowane przez naszą firmę związaną z pryszczycą podległą naszemu ministerstwu, a od naszych producentów nie będą pobierane żadne opłaty za szczepienia”.

Minister Yumakli podkreślił, że walka z pryszczycą będzie kontynuowana nieprzerwanie przez cały rok:

„W ramach tej kampanii planujemy ponowne szczepienie bydła w całym kraju i drobnego inwentarza w Tracji przed Eid-al-Adha w dniach 15 kwietnia-15 czerwca 2024 r. -Al-Adha bez żadnych problemów w zakresie chorób zwierzęcych 2024 16 września – listopad Opracowaliśmy plan szczepień wszystkich zwierząt gospodarskich w kraju w jesiennym okresie szczepień do 17. „Dzięki tym badaniom chcemy rozpocząć skuteczną walkę z pryszczycą w naszym kraju i w pełni chronić nasze zwierzęta gospodarskie przed tą chorobą, która powoduje ogromne straty ekonomiczne.”

READ  Rynki światowe pozostają mieszane – najnowsze wiadomości gospodarcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *