Osuwisko we Włoszech: jedna osoba nie żyje, a 10 zaginęło na wyspie IschiaCNN

Jedna osoba zginęła, a 10 jest zaginionych po tym, jak ulewny deszcz spowodował osunięcie się ziemi na włoskiej wyspie Ischia.

W małym miasteczku Casamicciola Terme trwają akcje poszukiwawcze i ratunkowe, a posiłki są wysyłane z Neapolu, ale warunki pogodowe komplikują poszukiwania – poinformował w sobotę CNN włoski departament ochrony ludności.

Departament Obrony Cywilnej poinformował, że do sobotniego wieczoru czasu lokalnego uratowano osiem osób.

Środki są koordynowane przez prowincję Neapol, jak poinformowali CNN urzędnicy, i oczekuje się, że będą kontynuowane przez całą noc. Siedemdziesięciu strażaków pomaga obecnie w poszukiwaniach i ratownictwie na wyspie, poinformowała włoska straż pożarna w tweecie.

Samochody, budynki i drogi zostały uszkodzone na Ischii, nad Zatoką Neapolitańską, po wczesnych sobotnich porannych deszczach.

Filmy i zdjęcia udostępnione przez władze lokalne i krajowe pokazują zniszczenia w portowym mieście Casamicciola Terme.

Uszkodzone samochody leżą na ulicy po sobotnim osunięciu się ziemi.

„To czas bólu i wielkiego zagrożenia” – powiedział w sobotę Vincenzo Di Luca, gubernator regionu Kampania, w którym znajduje się wyspa, dziękując włoskiemu premierowi Meloniemu za przesłanie bliskiego kontaktu i solidarności.

Meloni poinformował na Twitterze, że jest w kontakcie z lokalnymi władzami, wyrażając solidarność z mieszkańcami i dziękując służbom ratunkowym.

Burmistrz Ischii, Enzo Ferrandino, opisał incydent jako „tragedię” i wezwał ludzi, aby nie opuszczali swoich domów, podała agencja informacyjna ANSA.

W lutym 2021 r. osunięcie się ziemi zawaliło mauzoleum u wybrzeży Włoch w pobliżu Genui, wyrzucając setki trumien do morza.

READ  Ümit Özdağ ogłosił kandydata swojej partii ze Stambułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *