Ostrzeżenie ministra Bidena! „To już nie jest wojna między Rosją a Ukrainą”

Minister spraw zagranicznych Hakan Fidan przemawiał na ukraińskiej konferencji pokojowej w Szwajcarii. Zauważając, że w środku Europy w wyniku ponad dwuletniej okupacji Ukrainy toczy się wyniszczająca wojna, minister Fidan powiedział: „Według niektórych szacunków liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 500 tysięcy, a wojna już się zakończyła w wojnę.”

class=”medyanet-inline-adv”>
Wyraźne ostrzeżenie Ministra Fidana dla Ukrainy i Rosji: ostatni zjazd przed mostem
Sprawdź wiadomości

„Ta wojna coraz bardziej przekształca się w wojnę między Rosją a Ukrainą”

Stwierdzając, że wojna może się pogarszać z dnia na dzień, a termin konferencji nie może być lepszy, Minister Fidan powiedział: „W miarę trwania wojny stoimy przed dwoma głównymi zagrożeniami. Geograficznie wojna ta może rozszerzyć się poza Ukrainę. Już teraz obserwujemy pogłębianie się kryzysu wśród społeczności i podsycanie polaryzacji w skali globalnej. Ta wojna w coraz większym stopniu nie jest wojną między Rosją a Ukrainą. Po drugie, katastrofalna wojna konwencjonalna z użyciem broni masowego rażenia wiąże się z nieodłącznym niebezpieczeństwem. Powiedział: „Przybyliśmy tu dzisiaj, aby uniknąć obu tych niebezpieczeństw i położyć kres wojnie”.

Ostrzeżenie ministra Fidana: koniec wojny między Rosją a Ukrainą

Przypominając, że Rosja również przedstawiła warunki pokojowe, minister Fidan powiedział: „To ważne kroki i promyki nadziei na początek. „Jednak obie strony postrzegają kroki drugiej strony jako przedłużenie szerszego wysiłku wojennego” – powiedział.

class=”medyanet-inline-adv”>

Opisując przedmiotową konferencję jako ostatnią deskę ratunku, zanim wyczerpią się wszelkie nadzieje, minister Fidan powiedział: „Muszę również podkreślić, że gdyby Rosja, druga strona konfliktu, była również na sali, konferencja ta byłaby bardziej nastawiony na wyniki. .”

„Turcja aktywnie uczestniczy w wysiłkach dyplomatycznych”

Wyrażając przekonanie Turcji, że istnieje rosnąca potrzeba kompleksowej i włączającej strategii w drodze dyplomacji i negocjacji, Minister Bidan powiedział: „Turcja aktywnie uczestniczy w wysiłkach dyplomatycznych. Rozmowy w Stambule w marcu 2022 r. oraz Inicjatywa Zbożowa Morza Czarnego świadczą o tym, że dyplomacja i negocjacje rzeczywiście postępują. Türkiye jak zawsze jest gotowe ułatwić ten proces. Chciałbym tutaj podkreślić jedną rzecz. Tym, co uczyniło inicjatywę zbożową sukcesem i wyjątkową, był jej włączający charakter. Zapewniało przewidywalność obu stronom i zapewniało bezpieczeństwo nawigacyjne przesyłek morskich. Z tego przykładu można się wiele nauczyć. Nasza ostatnia próba wdrożenia podobnego mechanizmu dała niemal pozytywny wynik. Nie zawahamy się podjąć dalszych wysiłków. Turcja w dalszym ciągu zdecydowanie wspiera integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy. Nasza wizja pokoju jest realistyczna, włączająca i praktyczna. W tym celu zobowiązujemy się wytyczyć dalszą ścieżkę. „Jak powiedział prezydent Erdogan, nie będzie nikogo, kto mógłby stracić pokój” – powiedział.

class=”medyanet-inline-adv”>

Chociaż w konferencji, która rozpoczęła się wczoraj w Szwajcarii, uczestniczyły 92 kraje i 57 przywódców, Chiny nie wzięły w niej udziału, ponieważ Rosja nie została zaproszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *