Odkryli go tureccy naukowcy, żyje tylko w jednej prowincji na świecie! Krewni krewetek, nie mają oczu.

Z najnowszym odkryciem w trzeciej najgłębszej jaskini w Turcji Liczba gatunków unikalnych w naszym kraju A jeden wzrósł. MirtZnajduje się w dzielnicy Anamur Jaskinia Morgi Chociaż był to kluczowy punkt odkrycia, odkryto go w pionowej jaskini na wysokości 2100 metrów, należącej do grupy dwunożnej. Krewny krewetek i żyjącego gatunku popularnie zwanego „Yankee”. Nauka została wprowadzona do literatury światowej.

Uniwersytet w Ege Wydział Rybołówstwa, Katedra Podstawowych Nauk Rybołówstwa, Katedra Biologii Wód Śródlądowych, wykładowca prof. Dr. Murada Uzbek i członek wydziału Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Isparta prof. Dr. Kogana Aydina Były to imiona wynalazców „ognia”.

Trzecia najgłębsza jaskinia w Turcji

W tych organizmach Owady, świetliki, świetliki wodne, a nawet gatunki ryb Może to być nawet możliwe, powiedział Osbeck, dodając, że „w głębszych i dłuższych norach zwykle występują takie siedliska”. Nauka Dostarcza gatunków, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane przez społeczeństwo. Jaskinia Morga znajduje się na wysokości 2100 metrów na terytorium Anamur. Pionowa jaskiniaJest Jaskinia, odkryta w wyniku eksploracji w ostatnich latach, ma unikalną strukturę i zawiera małe baseny na głębokości około 1260 metrów. „Dzięki tej funkcji jaskinia Morga jest trzecią najgłębszą jaskinią w Turcji i jedną z najgłębszych jaskiń na świecie” – powiedział.

„Żyje tylko tu, na świecie”

Wyjaśniając proces odkrycia, prof. Dr. Özbek powiedział: „Jaskinie żyją w basenach w najgłębszej części jaskini, które były badane przez lokalnych i zagranicznych zawodowych badaczy jaskiń. Ogniste osobniki Zaobserwowano, że W wyniku naszych badań mikroskopowych i taksonomicznych okazy te Nowy rodzaj ognia Ustaliliśmy, że należał do jaskini i nazwaliśmy to nowe stworzenie. „Commerus Morgae” Podaliśmy nazwę. światI tylko Jaskinia MorgiOdnajdując tę ​​żywą istotę Liczba gatunków unikalnych w naszym kraju wzrosła o kolejnypowiedział.

„Nowo odkryte stworzenia nie mają oczu”

Profesor powiedział, że o ile krewni odkrytego gatunku żyjący w jeziorach i strumieniach wykształcili oczy, o tyle nowo odkryty gatunek nie miał oczu. Dr. M. Özbek powiedział: „Jest to cecha często spotykana u organizmów żyjących w głębokich wodach gruntowych. Oczy organizmu znikają średnio po stu tysiącach lat w wyniku adaptacji.. Organizmy żyjące w środowiskach pozbawionych światła zamiast oczu rozwijają receptory chemiczne i długie kończyny. To jest to, co robimy odkrycie „Oprócz opisu nowego gatunku, jest to jedno z najbardziej dogłębnych badań odnotowanych wśród organizmów żyjących w wodach gruntowych”.

READ  Tureccy naukowcy jako pierwsi na świecie zajmują się problemem nietrzymania moczu

Odkryli go tureccy naukowcy, żyje tylko w jednej prowincji na świecie!  Krewni krewetek, nie mają oczu.

„Lampy szkodzą organizmom żywym”

prof. Dr. Özbek powiedział: „Na świecie jest kilka obszarów ważnych pod względem różnorodności biologicznej. Są to Gorące miejsca Definiuje się je jako Nasz kraj położony jest pośrodku tych trzech głównych ośrodków różnorodności biologicznej, dlatego jest dla niej bardzo ważny. W ostatnich latach wystąpiły poważne problemy związane z zanieczyszczeniem, szczególnie w naszych rzekach i jeziorach. „Musimy skupić się na znaczeniu świadomości ekologicznej dla życia istot żywych” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *