Oczekiwana czerwcowa inflacja, która przesądzi o podwyżce wynagrodzeń urzędników!

Czerwcowe oczekiwania inflacyjne Podwyżka wynagrodzeń urzędników służby cywilnej

W końcu ogłoszono oczekiwania inflacyjne na czerwiec, co bezpośrednio wpłynie na tempo podwyżek wynagrodzeń urzędników w lipcu. Oto ważne parametry przy obliczaniu oczekiwań inflacyjnych i podwyżki płac w czerwcu.

Dane o inflacji za 6 miesięcy

Dane o inflacji za okres styczeń-czerwiec są brane pod uwagę przy obliczaniu lipcowej podwyżki wynagrodzeń pracowników rządowych i emerytów. Te szczegóły zostaną oficjalnie ogłoszone w poniedziałek 3 lipca.

Inflacyjne tempo wzrostu pracowników rządowych i emerytów

Wraz z ogłoszeniem danych o inflacji za czerwiec zostanie ustalona zrealizowana 6-miesięczna inflacja oraz wzrost dyferencjału inflacyjnego pracowników rządowych i emerytur.

Czerwcowe oczekiwania inflacyjne

Bank centralny opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników rynku za czerwiec. W momencie przeprowadzania ankiety oczekiwania dotyczące inflacji CPI w czerwcu wzrosły do ​​2,81 proc. z 2,49 proc. w zeszłym miesiącu. Oczekuje się również, że wzrost CPI do końca bieżącego roku wyniesie 38,55 proc.

Długookresowe perspektywy inflacji

Bieżąca inflacja konsumencka (CPI) na koniec roku uczestników wyniosła 37,17 procent w poprzednim okresie badania, ale wzrosła do 38,55 procent w tym okresie badania. Oczekiwana inflacja CPI na kolejne 12 miesięcy wyniosła w poprzednim okresie badania 29,84 proc., podczas gdy w tym okresie wyniosła 30,65 proc. Podobnie oczekiwany CPI po 24 miesiącach został określony na poziomie odpowiednio 17,74 proc. i 18,12 proc. w poprzednich okresach badania.

Dane o inflacji za czerwiec są bardzo ważne przy obliczaniu podwyżek wynagrodzeń pracowników rządowych. Na podstawie tych danych zostanie podjęta decyzja o lipcowej podwyżce płac. Zróżnicowane stopy wzrostu inflacji dla pracowników rządowych i emerytów są obliczane na podstawie postrzeganego poziomu inflacji. Dane o inflacji za czerwiec należy uważnie śledzić, gdyż bezpośrednio wpływają one na sytuację finansową pracowników i emerytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *