Ocena ministra Kacıra w sprawie odroczenia podróży kosmicznych – technologia

Kacır, który przebywa w amerykańskim stanie Floryda z powodu misji kosmicznej pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı, w transmisji na żywo odpowiedział na pytania reportera AA dotyczące przełożenia startu.

Gdy z niecierpliwością czekaliśmy na start pierwszego lotu kosmicznego tureckiego astronauty, przypomniał nam, że start został przełożony prawie 7 godzin temu i powiedział, że misja ta jest bardzo cenna w historii tureckiej nauki i że szczególnie lubią dzieci i młodzież . Ciesz się tą chwilą. Wyjaśniając, że w zeszłym tygodniu starają się ogłosić tę misję w całej Turcji, Kacır podkreślił, że zauważył, że cały naród podziela ten entuzjazm i chce, aby pozostał przy życiu.

Kasir w swoim oświadczeniu stwierdził: Zakończenie przedstartowych testów technicznych zaplanowano na najbliższe 24 godziny. Mówiąc, że nowy pocisk dostał czas Ogłoszono to 19 stycznia o godzinie 00:49 czasu tureckiego. przypomniał. Wyrażając nadzieję, że wszystkie ograniczenia techniczne zostaną spełnione z pozytywnym skutkiem i wystrzelenie nastąpi bez dalszej zwłoki, Kasir powiedział: „To misja, na którą nasz naród czekał od dawna. Turcja przeprowadzi załogową misję kosmiczną Po raz pierwszy wiele krajów wysłało już astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.” W 2021 roku po raz pierwszy wysyłamy astronautę w ramach ogłoszonego przez naszego Prezydenta w świat Krajowego Programu Kosmicznego. Mówimy. Nie powinno być za późno, nie będzie za późno” – powiedział.

Wspominając swoją wczorajszą wizytę w Kezeravsi podczas kwarantanny, Kasir powiedział, że zauważył, że Kezeravsi był bardzo odważny, zdeterminowany i jak zawsze gotowy na historyczne zadanie.

Wskazując, że Gezeravcı zachował spokój pomimo podekscytowania wszystkich, Kacır przypomniał, że pierwszy turecki astronauta przez wiele lat służył tureckim siłom powietrznym jako pilot odrzutowca.

– „Marzenia tureckich dzieci i młodzieży przekroczą granice nieba”

Kacır zwrócił uwagę, że badania techniczne przeprowadzono na długo przed wystrzeleniem rakiety, a badania techniczne prowadzono aż do momentu wystrzelenia. Wskazując, że ograniczenia pogodowe i techniczne mogą opóźnić starty, Kacır powiedział: „Działamy tutaj ze stuprocentową świadomością bezpieczeństwa. Nie powinno być oczywistego niebezpieczeństwa. Przepisy dotyczące tych kwestii w lotnictwie i przestrzeni kosmicznej są bardzo rygorystyczne. Chcemy, aby wszystkie ograniczenia techniczne zakończy się sukcesem, częściej niż w innych sektorach. „Niech Albert Kesaravsi wypełni swoją wspaniałą misję, na którą mamy nadzieję, w dobrym zdrowiu i sukcesie” – powiedział.

READ  Rewolucyjna technologia akumulatorów z ciekłym metalem jest bliska komercjalizacji

Kacır powiedział, że wszystkie tureckie dzieci czekają na tę pracę z wielkim entuzjazmem i wyjaśnił, że w ostatnim tygodniu pierwszego semestru szkoły odbyły się pokazy wideo i wydarzenia informacyjne na temat pracy Gezeravcı. Wskazując, że każdy człowiek w dzieciństwie pragnie polecieć w kosmos i zostać astronautą, Kasir dokonał następującej oceny:

„Niestety, do chwili obecnej nasze ambicje i marzenia nie zostały zrealizowane. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ dzieci, które zobaczą i zgromadzą wspomnienia z tej misji, będą w przyszłości chodzić bardziej samodzielnie. Obywatel poleci w kosmos i przeprowadzi tam misję naukową.” „Pozostawi to bardzo pozytywne i trwałe ślady. Tym samym nie tylko marzenia Albera Kesaravsiego, ale także sny. Tureckie dzieci i młodzież przekroczą granice nieba”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *