Obywatele z zainteresowaniem oglądają pierwszą turecką misję kosmiczną w planetariach i centrach nauki w gazecie Balkan Kunluğu

(Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024)

STANBUL (AA) – Ze Stambułu obserwowano podróż Alpera Gezeravcı, pierwszego tureckiego astronauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w ramach pierwszej fazy „Pierwszego załogowego lotu kosmicznego” w ramach Narodowego Programu Kosmicznego.

Podróż Kezeravsiego była pierwszą załogową misją kosmiczną Turcji. Śledzono ją z gigantycznego planetarium z kopułą Ministerstwa Przemysłu i Technologii zwanego „Namiotem Kopułowym” na placu Taksim oraz przez mieszkańców Film Üsküdar.

Prezes zarządu Baykar i dyrektor ds. technologii Selçuk Bayraktar oraz dyrektor generalny Baykar Haluk Bayraktar kontynuowali spacer kosmiczny z planetarium na placu Taksim.

W ramach pierwszej fazy Krajowego Programu Kosmicznego podjętego przez Turecką Agencję Kosmiczną (TUA) obywatele byli świadkami lotu kosmicznego pierwszego tureckiego astronauty, który odbył się o godzinie 00:49 w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. GMT.

Oglądane także z Centrum Nauki Kayseri

Podróż misji Ax-3 z Alperem Gezeravcı, pierwszym tureckim astronautą, można oglądać w Centrum Nauki Kayseri.

Uczniowie, którzy odwiedzili Centrum Nauki Kayseri, jedno z 6 centrów nauki wspieranych przez TÜBİTAK, wzięli udział z rodzinami w różnych warsztatach na dzień przed rozpoczynającą się dziś wieczorem misją kosmiczną pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı.

Kierownik Centrum Nauki w Kayseri Şenay Kırkar powiedział, że wielu uczestników z Centrum Nauki w Kayseri śledziło podróż kosmiczną pierwszego tureckiego astronauty, Alpera Gezeravcı.

Kırkar powiedział, że to wydarzenie, pierwsza misja kosmiczna Turcji, jest wydarzeniem historycznym, dodając, że Alper Gezeravcı również wspierał programy Centrum Nauki.

Nalegając, aby kontynuowali przełożony wczoraj projekt, Kırkar powiedział, że oprócz działań prowadzono rozmowy kosmiczne z astronomem z Obserwatorium w Antalyi.

Kırkar dodał, że w wywiadach przekazywano informacje na temat świadomości kosmicznej, sposobu, w jaki Albert Kesaravsi poleci w kosmos oraz podpis astronauty na 13 eksperymentach naukowych.

W ramach programu ustawione w centrum kino oglądało na żywo lot kosmiczny pierwszego tureckiego astronauty, Alpera Gezeravcı.

READ  Leczy łysienie. Naukowcy są optymistami

Dzieci i rodziny, które śledziły podróż Gezeravcı, nagrywały ten moment na swoich telefonach komórkowych.

Aksarai

Podróż pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı w ramach misji Ax-3 można było oglądać w Centrum Nauki Aksaray.

Uczniowie odwiedzający Centrum Nauki Aksaray wraz z rodzinami wzięli udział w różnych warsztatach na dzień przed lotem kosmicznym pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı, który rozpoczął się dziś wieczorem.

W ramach programu lot kosmiczny Kesaravsiego był oglądany na żywo w kinie ustawionym pośrodku.

Dzieci i rodziny, które śledziły podróż Gezeravcı, nagrywały ten moment na swoich telefonach komórkowych.

Korespondent: Komisja

AA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *