Nowe ostrzeżenie Meteo… Czy w Antalyi zamykane są szkoły?

class=”medyanet-inline-adv”>

Gwałtowna burza, która wczoraj wieczorem zaczęła nawiedzać Antalyę, rano zamieniła się w ulewny deszcz. Gwałtowna burza dotknęła centralne dzielnice Antalyi, gdzie 4. Regionalna Dyrekcja Meteorologiczna wydała ostrzeżenie z „kodem pomarańczowym”, obowiązujące od godziny 17:00. Wiatr potrząsnął także palmami wzdłuż plaży Konyalti, gdy wiatr osiągający prędkość 45 kilometrów na godzinę nabrał intensywności. Na wariantowej części plaży powaliło się kilka drzew. Na oświetlonej błyskawicami plaży utworzyły się gigantyczne fale.

Kanały są zamknięte, a mieszkańcy są uwięzieni

W mieście szkoły w centralnych dzielnicach pozostały zamknięte przez cały dzień, ponieważ około godziny 04:00 burza ustąpiła miejsca ulewnemu deszczowi. Nieustanne opady deszczu spowodowały powodzie w różnych częściach miasta. Wiele domów zostało zalanych po odholowaniu pojazdów zaparkowanych na drogach. Ze względu na podnoszący się poziom wody, ruch kołowy w podziemnych kanałach został zakłócony i wiele pojazdów utknęło. Strażacy interweniowali i ratowali osoby uwięzione w zalanych domach i pojazdach.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ulewne deszcze i powodzie w raporcie gubernatora Antalyi: Wakacje szkolne w 5 okręgach… Nowe ostrzeżenie meteorologiczne

Samoloty nie mogły lądować w Antalyi

Z drugiej strony loty na lotnisku w Antalyi zostały wstrzymane ze względu na złą pogodę. Samolot przewożący Antalyaspor, który grał przeciwko Samsonsporowi w Super League, nie mógł wylądować na lotnisku w Antalyi i wylądował na lotnisku Kasipasa. Grupa Antalyaspor wróciła do Antalyi drogą.

Wiadomości z mediów społecznościowych

Antalya była głównym tematem programu na platformie mediów społecznościowych X, ponieważ obywatele Antalyi udostępniali na swoich kontach w mediach społecznościowych zdjęcia ulewnych opadów i powodzi. W mediach społecznościowych udostępniał wiadomości typu: „Jestem w tym mieście od urodzenia i nigdy nie przeżyłem takiej nocy” oraz „Sytuacja jest tak poważna, że ​​to klęska żywiołowa”.

class=”medyanet-inline-adv”>

Oświadczenie gubernatora: Szkoły zostały zamknięte w 5 okręgach

W oświadczeniu wydanym przez gubernatora Antalyi: „W związku ze złą pogodą, powodziami i podtopieniami w naszym mieście nasze placówki edukacyjne w 5 ośrodkach zostały zawieszone na 1 dzień we wtorek 13.02.2024 r., zgodnie z decyzją sanitarną. Powiaty (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) „Dodatkowo ze względu na niekorzystne warunki pogodowe niepełnosprawnym, ciężarnym i przewlekle chorym pracownikom instytucji publicznych w naszych 5 centralnych okręgach zostanie przyznany 1 dzień urlopu administracyjnego”.

READ  Zamieszanie w prawach jazdy na motocyklach o pojemności 125 cm3: uwaga dla kierowców klasy B! 4 tysiące lirów grzywny!

W komunikacie biura gubernatora podano: „Urzędniczki służby cywilnej posiadające dzieci poniżej 6 roku życia pracujące w centralnych dzielnicach Antalyi uznaje się za przebywające na 1-dniowym urlopie administracyjnym”.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kierowcy nie mają wstępu

Z drugiej strony ogłoszono, że kurierzy motocyklowi nie będą wpuszczeni do ruchu, zaś działające żłobki i ośrodki opieki dziennej będą na 1 dzień zamknięte ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

W oświadczeniu wydanym przez Gubernatora Antalyi: „W związku z niesprzyjającą pogodą żłobki i ośrodki opieki dziennej działające w centralnych dzielnicach Antalyi zostały zamknięte na jeden dzień we wtorek 13.02.2024 r. Ze względu na obecną niesprzyjającą pogodę, powodzie i powodzie w naszym mieście, w 5 centralnych dzielnicach: Aksu, „w następnej kolejności zostaną powiadomieni kurierzy samochodowi. Do czasu Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı i Muratpaşa nie zostaną wpuszczeni do ruchu”.

Nowe ostrzeżenie od Meteorologii

class=”medyanet-inline-adv”>

Według najnowszych szacunków Generalnej Dyrekcji Meteorologii: Częściowe i bardzo zachmurzenie w całym naszym kraju, Marmara, Morze Egejskie, Morze Śródziemne, Środkowa Anatolia, Zachodnie Morze Czarne (z wyjątkiem Sinopa), Środkowe Morze Czarne (z wyjątkiem Samsona), na zachód od wschodniej Anatolia. i Giresun, Muş, Bitlis. W regionach Şırnak i Hakkari przewidywane są opady deszczu i przelotne opady deszczu, natomiast na Morzu Egejskim i zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego spodziewane są sporadyczne burze.

Ulewne deszcze i powodzie w raporcie gubernatora Antalyi: Wakacje szkolne w 5 okręgach… Nowe ostrzeżenie meteorologiczne

Opad atmosferyczny; Oczekuje się, że będzie najsilniejszy w okolicach Kahramanmaras, Gaziantep, Kilis, Atiyaman i Sanliurfa, a bardzo silny w okolicach Antalyi. Nad regionami centralnymi i wschodnimi spodziewane są sporadyczne mgły i zamglenia. Ryzyko lawinowe utrzymuje się w głębi wschodniego regionu Morza Czarnego oraz na północ i wschód od wschodniej Anatolii.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ulewne deszcze i powodzie w raporcie gubernatora Antalyi: Wakacje szkolne w 5 okręgach… Nowe ostrzeżenie meteorologiczne

Departament Meteorologii wydał pomarańczowy alert dla regionów Antalya, Bardur, Isparta i Mukla w związku ze spodziewanymi dzisiaj ulewnymi deszczami.

Burza gradowa w İZMİR ÇEŞME

Po ostrzeżeniu Generalnej Dyrekcji Meteorologii, po ulewnym nocnym deszczu, w dystrykcie Çeşme w dystrykcie Izmir wystąpiły burze gradowe. Ulice zrobiły się białe w mgnieniu oka, gdy spadł grad. Zadziwieni tym widokiem obywatele nagrywali ulice i drogi swoimi telefonami komórkowymi.

READ  Mitch Trubisky dostaje kolejną szansę jako starter Steelers

Tymczasem zgłoszono, że w dzielnicy Çeşme nadal występują burze.

Ulewne deszcze i powodzie w raporcie gubernatora Antalyi: Wakacje szkolne w 5 okręgach… Nowe ostrzeżenie meteorologiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *