Niesieni przez Jonathana Motleya i Shehmusa Hazera; Fenerbahçe Beko pokonał TOFAŞ inaczej

Zespół Eurohoops / [email protected]

Fenerbahçe Beko podejmie Tofas w pierwszym meczu ćwierćfinału Tureckiej Ubezpieczeniowej Superligi Koszykówki. Prowadząc od początku do końca, Fenerbahçe wygrał mecz 93-78.

Tym samym Fenerbahçe Beko objęło prowadzenie w serii 1:0. Jeśli TOFAŞ wygra drugi mecz u siebie, żółto-granatowa drużyna awansuje do półfinału.

Jonathan Motley miał 17 punktów i 8 zbiórek dla Fenerbahce, podczas gdy Şehmus Hazer prowadził z 17 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami. Scottie Wilbekin 11 punktów – 1 asysta, Nigel Hayes-Davies 9 punktów – 5 zbiórek – 3 asysty, Samet Geyik i Melih Mahmutoğlu 6, Tarık Biberovic 8, Nick Calathes 7 punktów – 7 asyst – 7 zbiórek.

Podczas gdy Boubacar Toure zdobył 23 punkty i 9 zbiórek w TOFAŞ, Brady Manek zdobył 13 punktów i 5 zbiórek, Berk Uğurlu i Rob Gray zakończyli mecz z 9 punktami, a Tyler Ennis z 8 i Berke Büyüktuncel z 4 punktami.

Historia konkursu:

Mecz dobrze rozpoczął Fenerbahce Beko, a żółto-granatowy zespół przyspieszył i powiększył dwucyfrową przewagę dzięki punktom Scotty’ego Wilbecka i Jonathana Motleya: 17-7. Po tym odcinku TOFAŞ prowadził 6-0, prowadzony przez Boubacar Toure, doprowadzając wynik do 17-13. Chociaż zespół gości doprowadził do stanu 19:18, a Milton Doyle zmniejszył różnicę do 1, pod koniec kwarty Fenerbahçe Beko zakończyło pierwsze 10 minut 28:20 trójką Meliha Mahmutoğlu.

Fenerbahce Beko rozpoczęło drugą kwartę od prowadzenia 5:0 i powiększyło stratę do 13:33:20. Próbując zniwelować stratę, TOFAŞ wyrównał wynik na 37-29 z Boubacar Toure. Pod koniec kwarty Fenerbahçe Beko podwyższyło dwucyfrową przewagę i po zaciętej walce weszło do szatni z prowadzeniem 47:35.

Fenerbahce Beko dobrze rozpoczęło drugą połowę i podwyższyło prowadzenie do 15 punktów dzięki Scottiemu Wilbekinowi: 54-39. Chociaż TOFAŞ dobrze radził sobie z Boubacarem Toure i Bradym Mankiem, zmniejszył przewagę do pojedynczych cyfr: 59-51. TOFAŞ zmniejszył stratę do 6, a Rob Gray doprowadził do wyniku 61-55. Fenerbahce Beko powiększyło stratę do dwucyfrowej liczby kolejnych punktów Jonathana Motleya i dało TOFAŞ przerwę na żądanie: 65-55. Żółto-granatowy zespół zdominował ostatnią kwartę, a Şehmus Hazer zdobył 67-55.

READ  Słowa Besiktasa od Serveta Cetina Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy Sport to Turcja

Fenerbahce Beko rozpoczął ostatnią kwartę od trafienia za trzy punkty Şehmusa Hazera, a Nigel Hayes-Davis powiększył prowadzenie do 19 punktami, po przerwie dla przeciwnika: 80-61. Po przerwie na żądanie Fenerbahçe Becko podwyższył wynik do 21, a Shehmus Hazer powiększył wynik do 82:61. Fenerbahce Beko utrzymało swój wynik w pozostałej części ligi i wygrało z TOFAŞ z wynikiem 93-78.