Nienawiść antymuzułmańska jest powszechna wśród dużej części niemieckiego społeczeństwa.

9 powołany w 2020 r. przez byłego ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera „Grupa Ekspertów ds. Wolności Antymuzułmańskiej”Przygotował raport o antymuzułmańskiej wrogości w kraju.

Raport został upubliczniony po przekazaniu go podsekretarzowi spraw wewnętrznych Julianowi Seifertowi.

Panel badał nienawiść wobec muzułmanów w społeczeństwie niemieckim w oparciu o badania naukowe, policyjne statystyki przestępczości, dokumenty agencji antydyskryminacyjnych, poradni i organizacji pozarządowych.

Raport stwierdza, że ​​badania i dokumenty dostarczają informacji na temat postaw antymuzułmańskich w Niemczech. „Z tego wynika, że ​​wrogość wobec muzułmanów nie jest drobną sytuacją w społeczeństwie, ale jest powszechna w dużej części niemieckiej populacji i utrzymuje się na wysokim poziomie od wielu lat”. użyto wyrażenia.

W raporcie, z którego wynika, że ​​co drugi Niemiec ma poglądy antymuzułmańskie, z jednej strony muzułmanie, zwłaszcza „Zagraniczny” Z drugiej strony tak zwani imigranci „do tyłu” Donoszono, że muzułmanie byli postrzegani jako należący do jednej religii, a muzułmanie byli dwukrotnie poważnie dotknięci tymi poglądami.

W raporcie zauważono, że muzułmanie spotykają się z poważną dyskryminacją społeczną i mają doświadczenie w dziedzinie edukacji, zatrudnienia, rynku mieszkaniowego, mediów i polityki.

Ci, którzy identyfikują się jako religijni, pracują w organizacjach muzułmańskich lub noszą religijne ubrania, są bardziej narażeni na antymuzułmański rasizm.

W raporcie zauważono, że muzułmańscy uczniowie i nauczyciele doświadczają różnych form antymuzułmańskich postaw w sektorze edukacji, że muzułmańscy uczniowie wypadają gorzej w ocenach i że rozpowszechniane są rasistowskie stereotypy dotyczące muzułmanów. Dla uczniów za pośrednictwem narzędzi edukacyjnych.

Nominacja „Anty-muzułmanin jest anty-muzułmaninem”.

W raporcie islam i muzułmanie są szczególnie negatywnie dyskutowani w mediach, co jest najsilniej widoczne w gazetach i kanałach telewizyjnych. „Jednostronny, negatywny pogląd na islam może prowadzić do utraty wiary wśród muzułmanów i zachęcać skrajnie prawicową przemoc”. Wydano ostrzeżenie.

W oświadczeniu przedstawiono szereg kroków, jakie rząd ma podjąć w celu ograniczenia nienawiści wobec muzułmanów „Anty-muzułmanin jest anty-muzułmaninem” Prośba o nominację.

READ  Sprawdź, kogo widział na żywo ten zarabiający 150 000 dolarów miesięcznie. Zapomnij o wszystkich pokazach ślubnych, które widziałeś.

W Niemczech mieszka około 5,5 miliona muzułmanów, z czego połowa to obywatele niemieccy, i po raz pierwszy przygotowano tak kompleksowy raport na temat wrogości wobec muzułmanów – powiedział w swoim oświadczeniu podsekretarz stanu Seifert.

Seifert powiedział, że to dobrze, że raport zawiera nieprzyjemne elementy i zwraca uwagę na problemy mające wpływ na współżycie społeczne oraz że zostanie potraktowany poważnie i przedyskutowany z odpowiednimi ministerstwami oraz przedyskutowany wspólnie ze stowarzyszeniami muzułmańskimi w niemieckim islamie. Ta zimowa konferencja odbędzie się.

„Grupa Ekspertów ds. Wolności Antymuzułmańskiej” koordynator prof. Dr. Matthias Rohe podkreślił również, że antymuzułmańska wrogość jest problemem całego społeczeństwa. „Nienawiść do muzułmanów w tym kraju jest czymś, czego wielu ludzi doświadcza każdego dnia na rynku pracy i mieszkaniowym, w edukacji iw sektorze publicznym”. powiedział.

Rohe powiedział, że ważnym obowiązkiem społecznym jest zrobienie czegoś z wrogością wobec muzułmanów.

Profesor Uniwersytetu w Erfurcie. Dr. Z drugiej strony Kai Hafeez zauważył, że na arenie politycznej spoczywa obowiązek zwalczania antymuzułmańskiej nienawiści i podkreślił, że w niektórych obszarach programu partii tendencje antymuzułmańskie minęły, ale pozostają. Brak jest planu prac, jak przeprowadzić reformy w tym zakresie.

Chcąc dostrzec zbrodnie przeciwko muzułmanom w raportach Departamentu Ochrony Konstytucji, Hafiz, „Nie ma głębokiej debaty na temat radzenia sobie z instytucjonalnym rasizmem”. użył sformułowania

Podkreślając, że walka z rasizmem strukturalnym dotyczy również mediów, Hafiz skrytykował jednostronne relacje w mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *