Netanjahu twierdzi, że odrzucił ofertę Hamasu dotyczącą wymiany więźniów

W swoim oświadczeniu wideo Netanjahu oświadczył, że do tej pory uwolnił 110 więźniów, jest zdecydowany sprowadzić ich wszystkich z powrotem i odrzucił „warunki kapitulacji Hamasu”.

Netanjahu powiedział, że jeśli Hamas zażąda zawieszenia broni i wycofania sił izraelskich z Gazy w zamian za uwolnienie więźniów, jeśli zostanie zaakceptowany, „żołnierze będą ginąć na próżno, bezpieczeństwo cywilów nie będzie zagwarantowane, a kolejny 7 października będzie kwestia czasu.”

Netanjahu powiedział: „Kontynuujemy wojnę na wszystkich frontach i sektorach. Nie dajemy immunitetu żadnemu terrorystowi. Ani w Gazie, ani w Libanie, ani w Syrii, ani nigdzie indziej. Zaszkodzimy każdemu, kto spróbuje nas skrzywdzić”. powiedział.

Żołnierze nie chcą odchodzić

Mówi się, że około 130 dowódców i oficerów armii izraelskiej chce, aby żołnierze nie opuszczali północnej Strefy Gazy do czasu uwolnienia więźniów.

Według gazety Yediot Ahronot 130 izraelskich dowódców i oficerów wyższego szczebla wysłało listy do rządowej Rady Wojennej i Szefa Sztabu Generalnego.

W piśmie izraelscy dowódcy i urzędnicy zażądali, aby żołnierze nie wycofywali się z północy Gazy, zanim izraelscy więźniowie w Strefie Gazy powrócą do swoich domów.

READ  134 kraje powiedziały „Turcja”! 482 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *