Wiadomości zagraniczne T24
Naukowcy przypadkowo stworzyli zarodek myszy z sześcioma nogami i bez genitaliów, ujawniając, jak zmiany w DNA mogą mieć głęboki wpływ na rozwój.
Zespół z Instytutu Naukowego Gulbenkiana w Oiras w Portugalii zbadał, jak funkcjonuje określone białko w środkowym etapie rozwoju embrionalnego.
Zarodki zaczynają się jako zbiór identycznych komórek, a w miarę rozwoju komórki zaczynają tworzyć różne części ciała, zaczynając od głowy i kierując się w dół do ogona. Nawet ludzie mają ogony na początku, ale znikają po ośmiu tygodniach.
Biolog rozwojowy Mojżesz Mallow Kierowany zespołem skupił się na konkretnym białku receptorowym zwanym Tgfbr1.
Malwa, „Białko, formalnie znane jako „receptor beta” transformującego czynnika wzrostu, odgrywa rolę w ekspresji genów, które na przykład pomagają każdej komórce zdecydować, czy i gdzie stać się komórką krwi, tkanką mięśniową lub komórką nerwową. . „W tym badaniu wyeliminowaliśmy Tgfbr1 z zarodków myszy w połowie rozwoju, aby zobaczyć, jak wpłynęło to na rozwój rdzenia kręgowego”. powiedział.
W wyniku swojej pracy Mallow i jego zespół uzyskali płód, w którym zamiast narządów płciowych rozwinęły się dodatkowe kończyny, a kilka narządów wyrosło poza ciałem.
Mallow i jego zespół, „Bez tego białka, gdy aktywowane są inne geny, komórkom powie się, aby przekształciły się w nogi, a nie w narządy rozrodcze. Nie tego się spodziewaliśmy”. powiedział.
Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycie pozwoli im ustalić, czy DGFR1 i jego krewni wpływają na DNA w innych sytuacjach, takich jak rak z przerzutami. Chociaż obecne metody leczenia raka ukierunkowane są na DNA guzów, lepsze zrozumienie ich działania mogłoby pomóc w opracowaniu nowych i lepszych opcji.
„Rozrabiaka. Internetowy ćpuna. Telewizyjny znawca. Fanatyk alkoholu. Praktyk piwa. Oddany myśliciel. Rozwiązuje problemy. Pisarz. Znawca kawy”.