Naci Görür ostrzega region: „Jeśli nastąpi trzęsienie ziemi, ono się zawali, a Turcja padnie na kolana” – najświeższa wiadomość z Turcji

Panel zatytułowany „Trzęsienie ziemi i transformacja miejska w Stambule” zorganizowany przez Stowarzyszenie Wykonawców i Kupców w Stambule (İMİDER) odbył się w Centrum Kultury i Sztuki Eyüpsultan.

W panelu wziął udział członek Akademii Nauk oraz ekspert ds. trzęsień ziemi. Dr. Nasi Korur, burmistrz Ayubsultan dr. W spotkaniu uczestniczyli Mithat Bülent Özmen, dyrektor generalny İBB KİPTAŞ Ali Kurd i prezes İMİDER İrfan Tutacak oraz przedstawiciele stowarzyszenia i duża liczba obywateli.

„Trzęsienia ziemi w tym kraju będą nadal występować”

W rozmowie z grupą prof. Dr. Naci Görür powiedziała: „W tym kraju trzęsienia ziemi zdarzają się nieustannie, granice płyt, granice płyt, nie można zniszczyć płyty, nie można jej zatrzymać. Jeśli puls danej osoby ustanie, osoba ta umrze.

Na żadnej znanej nam planecie ani ciele niebieskim nie występują trzęsienia ziemi. Trzęsienie ziemi pokazuje przetrwanie Ziemi. Dzięki trzęsieniu ziemi następuje obrót na Ziemi. „Tak więc następuje cykl życia” – powiedział.

Czy burmistrz chce wykonywać swoją pracę? A może powinien ścigać nielegalnych imigrantów?

Przypominając, że każdy ma inne obowiązki jako społeczeństwo, Korur powiedział: „Najpierw włóżmy igłę, a potem wbijmy igłę w drugą. Jeśli nie chcemy zginąć w trzęsieniu ziemi, jeśli nasza rodzina nie chce zginąć w trzęsieniu ziemi, jeśli chcemy żyć wiecznie w tym kraju, mając nowoczesne bezpieczeństwo życia, demokratycznie, z majątkiem, z wolnością gospodarczą, z wolność polityczna, zmieńmy się bracie. Nie może być inaczej. Czy burmistrz powinien wykonywać swoją pracę? A może powinien ścigać nielegalnych imigrantów? „Ty o tym decydujesz” – powiedział.

„Trzęsienie ziemi to największa katastrofa ekologiczna”

prof. Dr. Korur powiedział, że skutki trzęsienia ziemi trwały latami, i dodał: „Trzęsienie ziemi to ogromna katastrofa ekologiczna. Jeśli środowisko jest zanieczyszczone, nie możemy tu żyć zdrowo. Innymi słowy, jeśli w wyniku trzęsienia ziemi nastąpi pęknięcie systemu kanalizacyjnego, a jego rury zmieszają się z ziemią lub wypiją wodę, nie będzie można żyć zdrowo. Od gleby po strumienie, od strumieni po morze – wszystko, co pochodzi z oceanu, jest wszędzie zanieczyszczone. Brudne środowisko oznacza śmierć. Nie objawia się ona od razu, a ludzie umierają na tę chorobę przez wiele lat. Według niego środowisko jest bardzo ważne. Można to osiągnąć poprzez zapobieganie zjawiskom zanieczyszczającym środowisko – dodał.

READ  Sprawdź skład nowego wojewody AKP: wojewoda, główny prokurator, komendant wojewódzki policji...

„Jeśli nastąpi trzęsienie ziemi, region Marmara upadnie i nie pozostanie w nim, Turcja padnie na kolana”

Mówiąc o możliwym trzęsieniu ziemi w Marmara, Korur powiedział: „Region Marmara zapewnia prawie 60 procent gospodarki Turcji, co oznacza 60 procent produktu narodowego brutto. Jeśli w regionie Marmara nastąpi trzęsienie ziemi i koła trzęsienia ziemi ustaną, region Marmara upadnie, a cała Turcja padnie na kolana, bez wolności gospodarczej i politycznej. Powiem ci to.

Jednym słowem od naszego Prezydenta; Idą do prezydenta i mówią: „Bank Światowy chce od nas pożyczyć”. – Ile on chce? on zapytał. 5 milionów dolarów, jeśli się nie mylę. Może 5 miliardów dolarów. Mówi „daj”. „Dzisiejszy kredytobiorca jutro otrzyma poradę” – to jego powiedzenie. Naprawdę jest. Nie myślcie, że będziecie potem wolni i niezależni, jeśli całkowicie zniszczycie region Marmara, nie przygotowując się na trzęsienie ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *