Na Targach Nauki zaprezentowano 60 projektów

Gubernator Mehmet Fatih Serdengeti przeciął wstęgę otwierającą „Greyson Science Fair Festival”, którego gospodarzem był dyrektor prowincji ds. edukacji narodowej Erdukurul Dosunoglu.

Gubernator Serdengeçti życzył powodzenia Festiwalowi Targów Naukowych w Giresun i pogratulował nauczycielom-konsultantom i uczniom, którzy wspierali, pracowali i przyczyniali się do realizacji projektów.

„Jesteśmy bardzo dumni z Targów Naukowych w Giresun” – powiedział Serdengeçti, który wyraził dumę z osiągnięć uczniów. „Nasza młodzież, która całym sercem oddała się narodowemu ruchowi technologicznemu, stała się powodem do naszej dumy dzięki swoim projektom i pomysłom, które z pewnością poprowadzą nasz kraj w przyszłość” – powiedział.

Podczas ceremonii w finałach regionalnych i tureckich wzięły udział zwycięskie projekty konkursów TÜBİTAK 2204-A i TÜBİTAK 2204-B, projekt, który zajął pierwsze miejsce w Turcji w konkursie „Maraton Inteligencji Mocy Sztucznej Inteligencji” oraz wybrane projekty z dziedziny nauki. Wystawy i inne projekty warte eksponowania w szkołach w ramach TÜBİTAK 4006.

Po ceremonii otwarcia gubernator Mehmet Fatih Serdengeti odwiedził prezentowane projekty jeden po drugim i nawiązał kontakt z uczniami będącymi właścicielami projektu i nauczycielami-mentorami, aby uzyskać informacje na temat ich projektów.

Do odbywającego się w tym roku 55. Konkursu na projekt badawczy dla uczniów szkół średnich TÜBİTAK 2204-A wpłynęło 196 wniosków, a do udziału w Regionalnych Targach Dokat zakwalifikowano 23 z nich. W strefie znalazły się 4 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca i 2 trzecie miejsca. W tureckim finale uczniowie Giresun Science High School i ich nauczyciele-mentorzy zajęli drugie miejsce w Turcji w dwóch oddzielnych kategoriach: „Cyfrowa podróż po fantastycznym świecie od Władcy Pierścieni do Hüsnü Aşk” oraz „Po upadku fantastycznego świata”. Świat”. gwiazdy”.

Do tegorocznej, 18. edycji Konkursu na projekt badawczy uczniów szkół średnich TÜBİTAK 2204-B z naszego miasta wpłynęło łącznie 161 wniosków, z czego 18 zakwalifikowało się do udziału w Regionalnych Targach Samsun. Trzy pierwsze miejsca oraz dwa drugie i trzecie miejsca w regionie.

READ  Coś się dzieje pod śniegiem w Europie

W finale w Türkiye studentka z Centrum Nauki i Sztuki Bulancak i nauczyciel-mentor zadała pytanie „Jak żyli moi przodkowie?” Uczniowie szkoły średniej Bulancak Mehmet Akif Ersoy i ich nauczyciele-doradcy zdobyli trzecie miejsce w Turcji dzięki projektowi „A Box Game: Törük” z „Kontrolą interfejsu za pomocą śledzenia wzroku i gestów”.

Festiwal Targów Nauki Giresun był otwarty dla zwiedzających przez cały dzień, a prezentowane projekty przyciągały uwagę uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *