Musk sprzedaje akcje Tesli o wartości 6,9 miliarda dolarów, powołując się na możliwość zawarcia atrakcyjnej umowy na Twitterze

10 sierpnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Dyrektor generalny Elon Musk sprzedał akcje producenta pojazdów elektrycznych o wartości 6,9 miliarda dolarów, mówiąc, że fundusze mogą zostać wykorzystane do sfinansowania potencjalnej umowy na Twitterze, jeśli przegra walkę prawną z platformą mediów społecznościowych.

„W (mało prawdopodobnym) przypadku, gdy Twitter zostanie zmuszony do zamknięcia tej transakcji*, a niektórzy partnerzy kapitałowi się nie zgłoszą, ważne jest, aby uniknąć pośpiechu wyprzedaży akcji Tesli” – powiedział w tweecie pod koniec wtorku.

Na początku lipca Musk zamknął 25 kwietnia umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Twitter pozwał Muska, aby zakończył transakcję, zaprzeczając temu, co powiedział, że zostało wprowadzone w błąd co do liczby kont spamowych na portalu społecznościowym, jako wyrzuty sumienia kupującego po spadku giełdy technologicznej. Obie strony mają stawić się w sądzie 17 października.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Po tym pokerowym posunięciu The Street przeczyta, że ​​szanse na zawarcie umowy na Twitterze są wysokie” – napisał na Twitterze Dan Ives, analityk z Wedbush Securities.

W innych komentarzach na Twitterze we wtorek Musk odpowiedział „tak”, gdy zapytano go, czy skończył sprzedawać akcje Tesli, i powiedział, że odkupi akcje Tesli, jeśli umowa na Twitterze się nie powiedzie.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, bierze udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego Tesla Shanghai Gigafactory 7 stycznia 2019 r. w Szanghaju w Chinach. REUTERS/Aly Song

Tesla nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, sprzedał w kwietniu akcje Tesli o wartości 8,5 miliarda dolarów i powiedział wtedy, że sprzedaż nie jest planowana. Ale od tego czasu eksperci prawni sugerowali, że Musk prawdopodobnie sprzeda więcej akcji Tesli, jeśli będzie zmuszony dokończyć przejęcie lub rozstrzygnąć spór wysoką grzywną.

Musk sprzedał około 7,92 miliona akcji między 5 a 9 sierpnia, według wielu zgłoszeń. Według obliczeń agencji Reuters, obecnie posiada 155,04 mln akcji Tesli, czyli mniej niż 15% udziałów w firmie.

READ  Uznana przez prawo za własność publiczną.

Ostatnia sprzedaż przynosi całkowitą sprzedaż akcji Tesli Muska do około 32 miliardów dolarów w mniej niż rok.

Akcje Tesli wzrosły o prawie 15%, odkąd 20 lipca producent samochodów odnotował lepsze niż oczekiwano zyski, do czego przyczyniła się ustawa klimatyczna administracji Bidena, która, jeśli zostanie uchwalona, ​​podniesie limit ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych.

We wtorek Musk drażnił się, że może uruchomić własną platformę społecznościową. Zapytany, czy użytkownik Twittera pomyślał o stworzeniu własnej witryny, gdyby umowa nie doszła do skutku, odpowiedział: „X.com”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Hyunjoo Jina w San Francisco i Akriti Sharma w Bangalore; Dodatkowe raporty Shubham Kalia i Shivam Patel; Montaż przez Edwinę Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *