Minister Kacır: „Tog w przyszłym roku wyruszy na drogi Europy” – Technologia

Minister przemysłu i technologii Mehmet Fatih Kasir powiedział: „Turcja jest o krok do przodu w światowym wyścigu technologicznym, tworząc krajowe inicjatywy technologiczne. Jednym z konkretnych przykładów są samochody w Turcji. Doktor. Wiesz, to było nasze marzenie od 60 lat. „Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeździł po drogach nie tylko w Turcji, ale także w Europie” – powiedział.
Minister Przemysłu i Technologii Mehmet Fatih Kasir wziął udział w wykładzie zamykającym rok akademicki 2023-2024 w Stambule Teacher Academies and Workshops. do programu; Rektor Uniwersytetu Technicznego w Stambule. Dr. W spotkaniu uczestniczyli İsmail Koyuncu, Krajowy Dyrektor ds. Edukacji prowincji Stambuł Murat Mücahit Yentür, zastępca gubernatora Stambułu Hasan Hüseyin Can, nauczyciele i wielu przedstawicieli etyki.
Stwierdzając, że osiągnięcie niezależności technologicznej jest absolutną koniecznością, Minister Kasir powiedział: „Jednocześnie celem tej przygody jest zwiększenie naszego dobrobytu społecznego i przyspieszenie naszej drogi rozwojowej jako kraju eksportującego, który może produkować i dostarczać zaawansowane technologie w sposób konkurencyjny. Świat jest narodowym ruchem technologicznym. Oczywiście stworzyliśmy świetną gospodarkę, aby umożliwić ten ruch. Dziś ponad 10 tysięcy firm prowadzi badania i innowacje w 102 Technoparkach w Turcji. Setki instytutów na terenie kampusu ITU realizują projekty badawczo-rozwojowe przy wsparciu naszego Ministerstwa i Rządu. Obecnie w Turcji istnieje ponad 1600 centrów badawczo-rozwojowych i projektowych. Zasoby kadrowe sektora badawczo-rozwojowego w Turcji wynoszą blisko 300 tys. Mówimy o sile roboczej i armii B+R, która wzrosła z 29 tys. do 272 tys. w porównaniu do 20 lat temu.

„Turcja jest jedną z najważniejszych potęg produkcyjnych na świecie”
Stwierdzając, że udział przemysłu w dochodzie narodowym znacznie wzrósł, Minister Kasir stwierdził: „Turcja jest jedną z najważniejszych potęg produkcyjnych świata. Turecki przemysł intensywnie eksportuje do reszty świata. Udział przemysłu w naszym dochodzie narodowym znacząco wzrasta. Udział przemysłu i przetwórstwa przemysłowego w naszym dochodzie narodowym w ciągu ostatnich 6 lat znacząco wzrósł w porównaniu z poprzednimi 15 latami. Chociaż wielkość produkcji w sektorze zaawansowanych technologii rośnie we wszystkich regionach przemysłowych Turcji, rośnie ona znacznie szybciej niż w innych regionach. Gdy cofniemy się 20 lat temu, udział Turcji w całym handlu światowym wynosił 5 na tysiąc. Udział tureckiego eksportu i tureckich towarów w całym handlu światowym wynosi zaledwie 5 na tysiąc. Teraz udział ten wynosi 1,06 proc. Innymi słowy, pracowaliśmy razem, dążyliśmy i ostatecznie razem dodaliśmy kolejną Turcję do światowego handlu. Organizujemy technofesty w Stambule. Zorganizowaliśmy duże festiwale technologiczne w Stambule w latach 2018, 2019, 2021 i 2023. Każdy z nich stał się w tym roku największym festiwalem technologicznym na świecie. Pierwszy mecz rozegraliśmy na lotnisku w Stambule. „Wspólnie zorganizowaliśmy Technofests w latach 2019, 2021 i 2023 na lotnisku Ataturk w Stambule” – powiedział.

READ  ÇANAKKALE OLAY - BİM 13 października 2023 Aktualna lista produktów: możliwości w zakresie sportu, technologii i zabawek

„Turcja eliminuje terroryzm ze swoich ziem za pomocą krajowych bezzałogowych statków powietrznych”
Prawdziwe dzieci narodu tureckiego Po wprowadzeniu krajowych bezzałogowych statków powietrznych (UAV) Turcja wykorzeniła terroryzm ze swoich ziem, a on powiedział: „Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych w walce z terroryzmem jest dla nas bardzo ważne. Na początku sama Turcja korzystała z bezzałogowych statków powietrznych innego kraju. Właściwie nie jesteśmy zaznajomieni z koncepcją bezzałogowego statku powietrznego (UAV). Kiedy myślę o UAV, na myśl przychodzi mi agencja informacyjna Ihlas. Nazwaliśmy drony Heron. Heron to bezzałogowy statek powietrzny wyprodukowany przez Izrael. Ilekroć próbowaliśmy wykorzystać te czaple do walki z terroryzmem, nie mogliśmy uzyskać żadnych rezultatów. Czasem, gdy się zepsuły, na części zamienne trzeba było czekać miesiącami. Czasami nie można odpowiednio wykorzystać najważniejszych funkcji. „Kiedy prawdziwi synowie tego narodu wprowadzili do tego kraju rodzime bezzałogowe statki powietrzne, Turcja wykorzeniła terroryzm ze swoich ziem” – powiedział.

„Pies wyjedzie na drogi w Europie w przyszłym roku”
Stwierdzając, że Togg to marzenie na 60 lat, minister Kacır powiedział: „Turcja jest o krok do przodu w światowym wyścigu technologicznym, prezentując kluczowe krajowe inicjatywy technologiczne. Jednym z konkretnych przykładów są samochody w Turcji. Doktor. Wiesz, to było nasze marzenie od 60 lat. Dzięki Devrim Automobile Turcja marzyła o posiadaniu własnej marki samochodów, ale nie każdy samochód spalinowy zasilany benzyną mógł kontynuować jazdę i Devrim utknął w drodze. Po 60 latach, dzięki prośbie, naleganiom i realizacji naszego Prezydenta, samochód tamtej epoki w końcu trafił na drogi dzięki technologii tamtej epoki, elektryfikacji i technologii inteligentnych pojazdów. Do tej pory wyprodukowano ponad 30 tysięcy sztuk. „Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeździł po drogach nie tylko w Turcji, ale także w Europie” – powiedział.

READ  Giganci technologiczni muszą zmierzyć się z przeglądem zysków w miarę wygaszania hossy na rynku – Investing.com

JA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *