Minister Ishighan ogłosił: Czy nastąpi przejściowa podwyżka płacy minimalnej? – Wiadomości gospodarcze

Stwierdzając, że rząd nie ustala płacy minimalnej, Minister Ishighan powiedział: „Ustanawia ją Komisja ds. Ustalenia Płacy Minimalnej. Jako ministerstwo jesteśmy neutralnym organem, który sprowadza pracowników i pracodawców do jednego stołu i zapewnia negocjacje. Nie ma wzrostu W lipcu gospodarka jest kwestią równowagi.” Ministerstwie, będziemy nadal wspierać w tym procesie naszych pracowników, urzędników państwowych i emerytów” – powiedział.

Najważniejsze informacje z oświadczenia Ministra ISKCON-u:

Jaki jest program Rady Pracy?

W dalszym ciągu współpracujemy ze związkami zawodowymi i społeczeństwem obywatelskim. W poniedziałek będziemy razem ze wszystkimi przywódcami federacji. To nas ekscytuje.

1 maja Debaty

Święto państwowe przypadające 1 maja to pozytywna zmiana. Uroczystości są dozwolone w Stambule i różnych częściach Turcji. Taksim nie jest ograniczony, można składać wieńce.

Liczba pracowników uzwiązkowionych

Przeszliśmy długą drogę w procesie uzwiązkowienia. Ustaliliśmy, że są one pozbawione skojarzeń. Liczba członków związku przekroczyła 2 miliony z 1 miliona. Podnieśliśmy stawkę związkową do 15 procent. Kiedy staramy się je zwiększyć, CHP w dalszym ciągu nam przeszkadza. Naszym priorytetem jest wspieranie zatrudnienia. „W zeszłym roku liczba pracowników wzrosła o 775 tys.”.

READ  „AKP zmniejszyła swoje rezerwy, gospodarka się załamała!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *