„Migracja z Morza Śródziemnego do Morza Czarnego w wyniku globalnego ocieplenia” Agencja informacyjna İhlas

Prezes TÜBİTAK, prof. Przemawiając podczas wydarzenia naukowo-technologicznego organizowanego przez Uniwersytet Hetycki. Dr. Zwracając uwagę na globalne ocieplenie, Hasan Mandal powiedział: „Duży wpływ na nie ma obszar geograficzny, w którym się znajdujemy. Zwłaszcza region śródziemnomorski. Obecne scenariusze i modele wskazują, że nastąpi migracja z Morza Śródziemnego do Morza Czarnego. Powiedział też, że jeśli nie zostanie znalezione rozwiązanie, nastąpi migracja na północ.

Rozpoczął się festiwal nauki i technologii organizowany przez Uniwersytet Hetycki. W ramach Festiwalu Nauki i Technologii Uniwersytet Hetycki, który specjalizuje się w dziedzinie maszyn i technologii produkcji, zaprezentował na wydarzeniu 150 projektów, łącząc swoje umiejętności i innowacyjne posunięcia w tej dziedzinie z partnerami zewnętrznymi. Festiwal obejmuje działania projektu „Kobiety w STEM, Strong Tomorrows”, w którym Hitit University jest partnerem i zwolennikiem Unii Europejskiej, i odbędzie się z udziałem studentów i pedagogów z różnych krajów Europy. Koncentrując się i wspierając udział studentek i kobiet w dziedzinach nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), Uniwersytet Hittite ma na celu zgromadzenie liderek, badaczek i przedsiębiorców, które wyróżniły się sukcesami w dziedzinie STEM. W ramach tych wydarzeń należy przeprowadzić interaktywne warsztaty i panele People.

Inaugurując festiwal nauki i technologii prof. Dr. Hasan Mandal powiedział, że w nauce i technologii władza należy do tego, kto ją ma: „Jeśli znajdzie się w rękach niewłaściwej osoby, zostanie ukształtowana w niewłaściwy sposób. „Nie da się uporać z tymi problemami, jeśli nie postrzegamy nauki i technologii jako dominującego narzędzia, nie tylko na niektórych uniwersytetach, ale na wszystkich uniwersytetach, nie w niektórych prowincjach, ale we wszystkich dziedzinach we wszystkich prowincjach” – powiedział.

„Klimat jest obecnie najważniejszym priorytetem świata”

Wskazując, że klimat jest najważniejszym programem na świecie, Mandal powiedział: „Klimat jest obecnie najważniejszym programem na świecie. Żywność, woda, energia i niestety wyzwania społeczne, jakie ze sobą niesie. Obejmuje to migrację przymusową. Nie jest to migracja z zagranicy, ale w obrębie kraju. Doświadczyliśmy tego 6 lutego podczas katastrofy stulecia. Trudności społeczne, problemy gospodarcze i cyfryzacja, jakie to może przynieść. Z jednej strony rozwiązaniem wydaje się cyfryzacja. Jednocześnie w porządku obrad pojawiają się takie tematy, jak zagrożenia, jakie może ze sobą nieść, dezinformacja, dezinformacja, negatywne skutki technologii sztucznej inteligencji i brak bezpieczeństwa cybernetycznego. Świat szuka rozwiązań. Dotychczasowe oszczędności nie są w stanie rozwiązać takich problemów. Dlatego potrzebna jest nowa perspektywa” – stwierdził.

READ  65 projektów zaprezentowanych na „Festiwalu Nauki” w Karabuku – Publicznie – www.ajanskarabuk.com

„2023 będzie najcieplejszym rokiem w historii”

Wskazując, że rok 2023 będzie najcieplejszym rokiem w historii świata, Mandal powiedział: „Maksymalna temperatura w roku 2050 i odpowiadający jej cel wynoszący 1,5 stopnia to 1,48 stopnia. Stracono 37 lat. Jeśli do 2050 r. będzie to zgodne, będziemy mogli opracować kompatybilne technologie. Styczeń był najcieplejszym miesiącem na świecie. Dane za luty nie są jeszcze znane. W lutym jest to samo. Istnieje wyraźna różnica w wpływie Turcji i reszty świata. Najbardziej dotknie to obszar geograficzny, w którym się znajdujemy. Zwłaszcza region śródziemnomorski. Obecne scenariusze i modele wskazują, że nastąpi migracja z Morza Śródziemnego do Morza Czarnego. Jeśli nie zostanie znalezione rozwiązanie, nastąpi migracja na północ, migracja wewnętrzna itp. Jeśli globalny wzrost temperatury wyniesie 2 stopnie, wzrost Çorum wyniesie 2,3 stopnia. Jeśli mówimy niech ktoś inny znajdzie rozwiązanie i je wdroży, to rozwiązanie światowe nam nie wystarczy. Podobnie jak to zrobiliśmy w sektorze obronności, musimy sami rozwiązać ten problem. W wizji naszego 12. planu rozwoju, która zawierała informacje na temat zielonej transformacji i cyfryzacji w 12. planie rozwoju Turcji, stwierdza się, że Turcja będzie wrażliwa na środowisko, odporna na klęski żywiołowe i będzie wytwarzać większą wartość dodaną w oparciu o zaawansowaną technologię. Sprawiedliwy, zrównoważony i solidny podział dochodów w XXI wieku. I zamożna Turcja. Po raz pierwszy program rozwojowy skupił się na badaniach i rozwoju. Kiedy spojrzymy na to, co musimy zrobić, aby to osiągnąć, wszystkie tematy mają podłoże naukowe i technologiczne.

Kworum na tym wydarzeniu stanowił gubernator Ashok. Dr. Zülkif Dağlı, zastępca CHP Çorum Mehmet Tahtasız, burmistrz dr. Halil Ibrahim Askin, profesor-korespondent Uniwersytetu Hetyckiego. Dr. W spotkaniu uczestniczyli dziekani uniwersytetów Düzce, Çankırı, Kırşehir, Ordu, Gümüşhane i Sinop Ali Osman Öztürk oraz goście.

READ  Akcje PSP Projects rosną po sukcesie nowego projektu Ahmedabad Science Gallery autorstwa Investing.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *