MFW podniósł prognozę wzrostu dla Turcji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) podniósł w tym roku prognozę wzrostu tureckiej gospodarki. Z raportu wynika, że ​​w tym roku gospodarka Turcji ma wzrosnąć o 3,1 procent, a w przyszłym o 3,2 procent.

W swoich zeszłorocznych prognozach MFW przewidywał, że Turcja wzrośnie o 3 proc. w 2024 r. i 3,2 proc. w 2025 r.

Główny ekonomista MF Pierre Olivier-Gourinchas ogłosił na konferencji prasowej w Johannesburgu 30 stycznia, że ​​gospodarka światowa rozpoczęła ostateczne opadanie w stronę miękkiego lądowania, przy stale spadającej inflacji i utrzymującym się wzroście.

HSBC ukarał grzywną w wysokości 57 milionów funtów za brak ochrony depozytów w Wielkiej Brytanii

Według raportu World Economic Outlook MFW oczekuje, że w 2024 r. świat przezwycięży recesję w drodze miękkiego lądowania wraz ze spadkiem inflacji.

Oczekuje się, że Stany Zjednoczone, Chiny i główne rynki wschodzące odnotują wyższy wzrost, gdy banki centralne zaczną łagodzić wysokie stopy procentowe stosowane do chłodzenia gospodarek na całym świecie.

W swoim nowym raporcie World Economic Outlook MFW stwierdził, że spodziewa się w tym roku wzrostu gospodarki światowej o 3,1 proc., tyle samo co w 2023 r., a następnie w 2025 r. nastąpi umiarkowany wzrost o 3,2 proc.

„Widzimy, że inflacja spada szybciej niż oczekiwano” – powiedział w wywiadzie główny ekonomista MFW Pierre-Olivier Gourinchas.

Źródło: CNN Turk Finance

READ  27. Eurazjatycki Szczyt Gospodarczy - Aktualności 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *