L'Oreal Turkey nadal wspiera kobiety w nauce: można składać wnioski na rok 2024

L'Oreal TurcjaTo prestiżowy program wspierania kobiet w nauce. „Kobiety w nauce” Nauka w dalszym ciągu podkreśla znaczenie równości płci. Turecka Komisja Krajowa ds. UNESCO Program, który jest realizowany we współpracy z, rozpoczął przyjmowanie wniosków na rok 2024. 15 maja Nabór wniosków, otwarty do 2020 r., ma na celu rzucić światło na projekty kobiet-naukowców.

L'Oreal TurcjaW ciągu ostatniej dekady wsparła kobiety-naukowcy kwotą około 4 milionów lirów i podjęła ważny projekt w tej dziedzinie dotyczący odpowiedzialności społecznej. Wkraczamy w 22. rok programu L'Oreal TurcjaWspierając pracę młodych i utalentowanych kobiet-naukowców, kontynuuje swoją misję zapewnienia równości płci w nauce i wzmacniania obecności kobiet w świecie nauki.

W procesie składania wniosków mogą wziąć udział kobiety-naukowcy w wieku poniżej 40 lat, prowadzące badania w dziedzinie nauk o życiu, nauk o środowisku i fizyki. Wnioskodawcy wraz z oryginalnymi propozycjami naukowymi www.forwomeninscience.com Mogą składać wnioski przez internet. Te projekty, Turecka Komisja Krajowa ds. UNESCO Zostanie poddany niezależnemu procesowi oceny przez jury naukowe.

Czterech wybranych naukowców otrzyma wsparcie projektowe o wartości 200 tys. lirów każdy. Dzięki temu wsparciu chcą przyczynić się do rozwoju nauki poprzez swoje obiecujące innowacyjne projekty i inspirującą pracę. Nagrodzone projekty zostaną ogłoszone podczas ogólnotureckiej ceremonii wręczenia nagród, a prace tych odnoszących sukcesy kobiet-naukowców zostaną docenione przez szerszą publiczność.

L'Oreal TurcjaZnalazła się w pierwszej piątce najbardziej wspierających krajów na świecie. W ramach tego programu wybrane kobiety-naukowcy z Turcji mają szansę zyskać międzynarodowe uznanie. Kandydaci zostaną najpierw ocenieni przez lokalne jury, a następnie otrzymają nagrody „International Rising Talent” i „International Top Talent”.

Godne uwagi są także zwycięstwa programu w międzynarodowych konkursach; Do chwili obecnej 122 kobiety-naukowcy otrzymały nagrodę Excellence in Science Award, a pięć laureatek otrzymało Nagrodę Nobla. L'Oreal TurcjaJest zdecydowana nadal wspierać tureckie kobiety-naukowcy, aby zyskały międzynarodowe uznanie i stały się źródłem inspiracji.

READ  Tajemnicze wstrząsy na bałtyckiej wyspie wprawiły naukowców w zakłopotanie

Istnieje nadzieja, że ​​dzięki temu projektowi więcej kobiet-naukowców z Turcji odniesie znaczący sukces na arenie międzynarodowej, a być może pewnego dnia zdobędzie Nagrodę Nobla i zainspiruje cały świat. L'Oreal Turcja we Turecka Komisja Krajowa ds. UNESCO Projekt „Kobiety w nauce”, prowadzony we współpracy z Ministerstwem Nauki i Technologii, jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia równości płci w świecie nauki i wspierania sukcesów kobiet-naukowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *