Liczby stojące za dominacją Toronto Blue Jays nad Boston Red Sox

Toronto Blue Jays nie czekali długo, aby znaleźć swój rytm po przerwie All-Star. Założyli ofensywną klinikę w piątek wieczorem, pokonując Boston Red Sox 28-5.

Lewy polowy Rymel Tapia Ukończono występ 3 do 7 na płycie z sześcioma wynikami RBI i wielkim szlemem. Ten homer był robotą w parku – drugą w historii franczyzy Blue Jays. Michael A. dla Washington Nationals w 2017 roku. To był pierwszy wielki szlem w parku w MLB od czasu, gdy zrobił to Taylor.

Jays odnieśli większość szkód w piątym inningu, zdobywając 11 przejazdów w tej klatce. Rozgrywający Tampa Bay Buccaneers Tom Brady, który zagrał swoje pierwsze 20 sezonów dla New England Patriots, obserwował ciężką noc w Bostonie. Brady, oczywiście, ma za sobą historię epickich powrotów, wracając z 25 punktów w dół, aby pokonać Atlanta Falcons w Super Bowl LI. Jednak w przeciwieństwie do Brady’ego, Red Sox nie mieli takiej magii w piątkowy wieczór.

Historia, zarówno dobra, jak i zła, powstała w tej grze zarówno dla Bostonu, jak i Toronto.

Blue Jays zdobyli najwięcej runów przeciwko Red Sox od 100 lat. Sprawdź kilka innych liczb:

28: Piątkowa 28. edycja Toronto była największą w historii franczyzy. 26 czerwca 1978 r. przełamał poprzedni znak 24 w meczu z Baltimore Orioles. Dla Red Sox, to wyznaczyło znak dla większości biegów dozwolonych w dowolnej grze w historii franczyzy. Ta passa trwała prawie sto lat – 27 przez Cleveland Guardians przeciwko Bostonowi 17 lipca 1923 roku.

Aby spojrzeć na ten ofensywny atak z innej perspektywy, piątek był 8744 meczem na Fenway Park. Blue Jays zdobyli tam więcej przejazdów niż jakakolwiek drużyna, która była przed nimi.

READ  Tragiczna śmierć elektryka w Trabzonie!

11: 11 przejazdów w Toronto na piątym miejscu dało rekord franczyzy w większości w jednym inningu. Blue Jays zrobili to cztery razy, ostatnio przeciwko Orioles w 2021 roku.

25: W piątek Jays opuścili piąty inning z łącznie 25 przejazdami, mając najwięcej remisów przez zespół MLB przez pięć inningów od 1900 roku (1922 Cubs).

5: Po raz pierwszy w historii Blue Jays trzech różnych graczy miało co najmniej pięć RBI (Tapia, Lourdes Curiel Jr. I Danny Johnson)

29: Toronto zanotowało 29 trafień przeciwko Bostonowi, najwięcej w jednym meczu w historii zespołu. Zostało to przekroczone przez 25-hitowy występ w wygranym 19-4 meczu z Texas Rangers 9 sierpnia 1999 roku. Cała dziewiątka startujących zanotowała co najmniej dwa trafienia i zdobyła dwa przejazdy, ponieważ Jays byli dopiero drugą drużyną, która to zrobiła od 1900 roku (1979 Los Angeles Angels).

19: W scenariuszach z dwoma outami Blue Jays wciąż znajdowali sposoby na umieszczenie runów na planszy – 19 z 28 rund w Toronto miało dwa outy. To była największa liczba dwóch odcinków zdobytych przez zespół od czasu, gdy Red Sox zdobyli 22 bramki w dniu 21 sierpnia 1986 roku.

6: Kuriel rozegrał mecz 6 na 7 z pięcioma wynikami RBI i trzema punktami. Jego sześć zwycięstw zrównało się z Frankiem Catalanotto (2004) w historii zespołu.

ESPN Statistics and Information Research przyczynił się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *