LAFC kontra Philadelphia Union – Raport z meczu piłki nożnej – 5 listopada 2022 r.

LOS ANGELES – LAFC pokonało Philadelphia Union 3:0 w rzutach karnych po ekscytującym finale kolejki górskiej na stadionie Bank of California w Los Angeles, aby zdobyć swój pierwszy tytuł MLS Cup.

Zastępca bramkarza John McCarthyW swoim drugim występie w klubie był bohaterem LAFC, spóźnił się w dogrywce i obronił dwa rzuty karne w strzelaninie przeciwko swojemu rodzinnemu klubowi.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS i inne (USA)

Kilka minut wcześniej Filadelfia po raz pierwszy zdobyła Puchar Jack Elliott Swojego drugiego gola w meczu strzelił z bliskiej odległości w doliczonym czasie gry na koniec dogrywki. W tym momencie LAFC zostało zredukowane do 10 mężczyzn po czerwonej kartce dla bramkarza Maxim Crebeau minuty temu.

Ale walijska gwiazda Gareth BaleSchodząc z ławki w dogrywce, znakomicie wyrównał dla LAFC w 128. minucie z ostatnim golem w historii MLS.

To nastąpiło po podobnie zadyszanym wyniku w regulaminowym czasie.

Jezus Murillo To dało LAFC 2-1 na siedem minut przed końcem, ale Filadelfia natychmiast zremisowała z pierwszym golem Elliotta.

Wszystkie cztery bramki w regulaminowym czasie pochodziły ze stałych fragmentów Kelly’s Acosta LAFC objęło prowadzenie w 27. minucie odbitym rzutem wolnym Daniel Rich Po w połowie wyczyszczonym rogu nastąpił remis dla Unii.

W rezultacie LAFC stało się pierwszą drużyną od Toronto FC w 2017 roku, która wygrała zarówno Tarczę kibiców, najlepszą drużynę sezonu regularnego, jak i Puchar MLS. W sobotnim pojedynku po raz pierwszy od 2003 r. zmierzyli się zdobywcy pierwszego miejsca w Konferencji Wschodniej i Zachodniej w pokazowym pojedynku MLS.

Pomocnik Eli Sanchez Strzelił zwycięskiego rzutu karnego dla LAFC w rzutach karnych po udanych próbach Denis Bounga I Ryan Hollingshead. Filadelfii nie udało się znaleźć sieci z miejsca, McCarthy nurkuje, by zaprzeczyć Jose Martinez I Kai WagnerI Daniel Rich Poślizguje się i wysyła swój wysiłek przez poprzeczkę.