Kontrakty terminowe Dow spadają o ponad 300 punktów, ponieważ akcje starają się odwrócić znaczną część środowego zwyżki ulgi

Kontrakty terminowe na akcje spadły w czwartek, stawiając główne średnie na dobrej drodze, aby przywrócić część gwałtownych wzrostów z poprzedniej sesji, ponieważ rentowności obligacji kontynuowały wzrost.

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 324 punkty, czyli 1,09%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 1,32% i 1,63%.

Lepszy niż oczekiwano raport o liczbie bezrobotnych w czwartek rano nie pomógł kontraktom terminowym na akcje, zamiast tego opierał się na założeniu, że Rezerwa Federalna dokona agresywnej podwyżki stóp w celu walki z inflacją, co zaszkodzi rynkowi pracy.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych odbiła się po gwałtownym spadku do 4%, choć na krótko, od przed 2020 r. Rentowność ostatnio wzrosła do 3,79%.

Ruchy nastąpiły po szerszym rajdzie dla akcji banku dzień wcześniej Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​kupi obligacje, aby pomóc ustabilizować swoje rynki finansowe i słabnący funt brytyjski. Sterling skłonił się Rekordowo niski w stosunku do dolara amerykańskiego W ostatnich dniach.

Oznaczało to zdecydowane odejście od agresywnej kampanii zacieśniania polityki pieniężnej prowadzonej przez wiele światowych banków centralnych na rzecz walki z rosnącą inflacją.

Dow wzrósł w środę o 1,9%, podczas gdy S&P 500 wzrósł o prawie 2% po trafieniu Nowa bessa na rynku bessy We wtorek. Oba indeksy zanotowały sześciodniowe straty.

„Podejrzewamy, że spokojny nastrój na rynkach w środę oznacza koniec niedawnego okresu podwyższonej zmienności lub sentymentu związanego z ryzykiem wykluczenia ryzyka. Aby utrzymać wzrost, inwestorzy będą musieli zobaczyć solidne dowody na to, że inflacja znajduje się pod kontrolą. Banki staną się mniej jastrzębie ” – napisał Mark Heffel z UBS w czwartkowej notce.

Środowy rajd przyspieszył główne średnie, aby odnotować niewielkie wzrosty w ciągu tygodnia, ale są na dobrej drodze do zamknięcia najgorszego miesiąca od czerwca. Nasdaq Composite prowadził miesięczne straty o około 6,5%, podczas gdy Dow i S&P straciły wolniejsze tempo, odpowiednio 5,8% i 5,9%.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo i wiadomości z Krymu

W ujęciu kwartalnym Nasdaq jest na dobrej drodze do złamania passy dwóch kwartałów, podczas gdy Dow zmierza do trzeciej z rzędu straty kwartalnej po raz pierwszy od trzeciego kwartału 2015 roku. S&P ma trzecią negatywną passę. Jego negatywna passa za sześć kwartałów, która zakończyła się w pierwszym kwartale 2009 roku, jest pierwszym z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *