Karolina Południowa zmierzy się z Iowa; Zwycięzca otrzymuje LSU

grać

Jeden mecz, jeden mecz w finałowej czwórce kobiet NCAA.

LSU poprowadziło wielki rajd przeciwko Virginia Tech nr 1 w ostatniej kwarcie, 79-72, o swoje pierwsze mistrzostwa krajowe.

Nr 3 LSU pokonał 9-punktowy deficyt po trzech kwartach i pokonał Virginia Tech 28-13 w ostatniej tercji, aby awansować do niedzielnego meczu o mistrzostwo kraju. Tygrysy zmierzą się ze zwycięzcą drugiego piątkowego meczu Final Four pomiędzy numerem 1 w Południowej Karolinie i numerem 2 w stanie Iowa.

Broniący tytułu Gamecox chce pozostać niepokonany w swojej trzeciej podróży z rzędu do Final Four. Obrona Karoliny Południowej, prowadzona przez Aaliyah Boston, jest solidna, ale zostanie przetestowana przez Kaitlyn Clark z Iowa, która zanotowała pierwsze 40-punktowe triple-double w historii turnieju NCAA podczas zwycięstwa Hawkeyes Elite Eight nad Louisville.

Śledź aktualizacje na żywo przez cały dzień:

DALLAS — Wściekły powrót LSU w czwartej kwarcie wymazał 12-punktową przewagę Virginia Tech, a LSU awansowało do niedzielnego meczu o tytuł, wygrywając 79-72 z Tygrysami w pierwszym krajowym półfinale kobiecej Final Four.

Tygrysy zmierzą się ze zwycięzcą South Carolina-Iowa.

Prowadząc 59-50 w czwartej rundzie, LSU zdobyło 15 punktów bez odpowiedzi i objęło prowadzenie 72-62 na 3:04 przed końcem. Virginia Tech ze swoją krótką ławką nie mogła dojść do siebie.

Alexis Morris prowadziła LSU z 27 punktami, podczas gdy Angel Reese wyrównała rekord pierwszego sezonu w koszykówce kobiet z 24 punktami i 12 zbiórek, co daje jej 33. podwójne dublet w tym sezonie.

Liderem Virgin Tech była Cayanna Taylor, która zdobyła 17 punktów i dziewięć zbiórek. Elizabeth Gidley również zanotowała double-double z 18 punktami i 12 zbiórkami. Ale to nie wystarczyło dla Hokies, którzy po raz pierwszy wystąpią w Final Four swojego programu.

– Lindsay Schnell

Virginia Tech podniosła się tam, gdzie przerwała w drugim kwartale, pokonując LSU 25-18, zwiększając przewagę do dziewięciu. Hokies zaskakująco kontrolowali szkło z 33 zbiórkami, w tym 10 zbiórek ofensywnych.

Kayana Traylor (17 punktów, 9 zbiórek, 2 przechwyty) i Elizabeth Gidley (16 punktów, 9 zbiórek, 3 bloki) notują double-double.

Alexis Morris prowadził Tygrysy z 17 punktami. Angel Reese i LaDajia Williams dodali po 14 punktów.

READ  Sąd Najwyższy ma rozpatrzyć sprawę dotyczącą uprawnień wyborczych legislatur stanowych”

Pomimo wyniku 0-5 na początku meczu, Amour odbił się i ustanowił nowy rekord turnieju NCAA, uderzając potrójnie. Trafił 23 trójki podczas March Madness, najwięcej trójek w jednym konkursie. Amour przewyższył Kia Nurse z UConn, który zdobył 22 trójki w 2017 roku, oraz Aari McDonalda z Arizony, który zrobił to samo w 2021 roku.

Virginia Tech zakończyła pierwszą połowę wynikiem 11-0 i objęła dwupunktowe prowadzenie, po raz pierwszy w meczu. Centrum Hokies, Elizabeth Gidley, podniosła się z obu końców parkietu po tym, jak Taylor Soule sfaulował Dorube. Gidleyowi brakuje dwóch zbiórek do double-double (12 punktów, osiem zbiórek). Georgia Amour zdobyła sześć punktów za dwa rzuty za trzy punkty, ustanawiając rekord NCAA pod względem rzutów za trzy punkty w konkursie.

Tygrysy były bezbramkowe w końcowym 4:48 półfinału. Alexis Morris prowadził Tigers z 12 punktami, a Angel Reese dodał 10, ale LSU został pokonany przez Hokies 25-14.

Virginia Tech zaczęła powoli, strzelając 25% z pola i 1 na 9 z trzech. Georgia Amore spudłowała swoje pierwsze pięć strzałów, po czym straciła tylko trzy punkty Hokies w tej kwarcie. Pomimo niecelnych strzałów i siedmiu strat, Virginia Tech była w stanie utrzymać się blisko LSU dzięki dziewięciu ofensywnym zbiórkom w kwarcie. Taylor Soule wszedł na ławkę wcześniej z dwoma faulami w pierwszej kwarcie.

Alexis Morris prowadził Tygrysy z ośmioma punktami. LSU strzelił 43,8% z pola i nie próbował trafić za trzy punkty.

Cheerleaderki na ratunek!

Po powrocie HokiesCayla Kinga do No. 1. miejsce w rankingu Virginia Tech i nr. Piłka meczowa utknęła za tablicą w pierwszych sekundach pojedynku Final Four pomiędzy rozstawionym z numerem 3 LSU. Dwie cheerleaderki LSU wykonują akrobacje, aby uwolnić piłkę do powtórki w American Airlines Center.

„Tak właśnie stało się w pierwszych 33 sekundach krajowych półfinałów” – powiedziała w transmisji analityczka ESPN Rebecca Lobo.

NIE. Virginia Tech zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, ponieważ Hokies walczą o swoje pierwsze mistrzostwa krajowe, podczas gdy drużyna nr 1. 3-ranking LSU.

Obie drużyny mają potężną kombinację słupków strażniczych. Napastnik drugiego roku LSU, Angel Reese (23,2 punktu na mecz, 15,7 meczu na mecz), jest maszyną typu double-double, prowadząc kraj z 32 punktami w tym sezonie, ale środkowa Virginia Tech, Elizabeth Gidley, notuje średnio double-double z 18,2 punktu i 10,7 zbiórek na mecz. .

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow Jones, wzrost liczby roszczeń bezrobotnych; Sprawozdanie z ważniejszych prac na pokładzie

Poza granicami strażnik Virginia Tech, Georgia Amour, miał przełomowy sezon; Juniorzy osiągali średnio 16,3 punktu na mecz, 5,0 punktów na mecz i 3,0 rzutów na mecz dla Hokies. LSU ma własną gwardię gwiezdną w postaci Alexisa Morrisa. Starszy średnio 14,9 punktu na mecz, 4,1 punktu na mecz i 1,9 spg dla Tygrysów.

DALLAS — W Final Four wiesz, że sukienka Kim Mulkey wybuchnie.

Na pewno się pojawi.

Na mecz finałowej czwórki kobiecej koszykówki LSU przeciwko Virginia Tech w piątek wieczorem (18:00 czasu ESPN) w American Airlines Center, Mulkey wybrała jaskrawą różową kurtkę z dużymi, różowymi kwiatami z tkaniny biegnącymi od obu ramion do nadgarstków. Bronie.

Nosi białą bluzkę i spodnie z białymi obcasami pod kurtką. Mulki pasuje do swojej wnuczki, gdy wchodzi na arenę ramię w ramię z Mulki w białej sukience z różowymi falbankami na ramionach.

– Corey Diaz, codzienny reklamodawca Lafayette

Kenny Brooks, na siódmym roku w Virginia Tech, należy do elitarnej firmy. Program z siedzibą w Blacksburg w Wirginii po raz pierwszy zdobył bilet do Final Four, gdy jego numer 1 w rankingu Hokies pokonał Ohio State 84-74 w poniedziałek. Zmierzą się z trzecim rozstawionym LSU w pierwszym krajowym półfinale w piątek o 19:00 ET.

Znaczenie tej chwili nie umknęło uwadze Brooksa, jedynego czarnoskórego głównego trenera drużyny Power Five. (Kiedy Houston przeniesie się do Big 12 w lipcu, Ronald Hooge zostanie drugim.)

„Oczywiście jest to temat, którego się nie wstydzę” – powiedział Brooks. „Kiedy próbowałem wyrobić sobie markę, wiedziałem, że nie ma wielu ludzi, którzy to zrobili lub opowiadali się za ludźmi takimi jak ja”.

Czy Clarke rzeczywiście trafił w to uderzenie, naciągnął nitkę lub dokończył ten układ w przejściu?

Tak, robiła to i robi – zwykle. I to jest tak spektakularne, jak tylko możesz sobie wyobrazić. Może więcej.

Clark stała się jedną z największych gwiazd tego sportu i chodzącym hitem, ponieważ jak ona to widziała?! Karnety i nieograniczona strzelnica. Ale tak utalentowana i imponująca jak Clark, trenerka Iowa, Lisa Bluder, zasługuje na uznanie. Bo pozwala Clarkowi być tym, kim jest.

Krajowy półfinał między Iowa i Karoliną Południową jest reklamowany jako „Aliyah kontra Kaitlyn” i nie bez powodu. Napastnik z Południowej Karoliny Aaliyah Boston i obrońca z Iowa Caitlin Clark byli najlepszymi koszykarzami w uniwersyteckiej koszykówce w ciągu ostatnich dwóch sezonów, tworząc superlatywy i zdobywając krajowe wyróżnienia.

READ  Olivia Newton-John, piosenkarka i aktorka, umiera w wieku 73 lat

Obserwowanie, jak grają ze sobą, jest na liście życzeń każdego fana, dzięki czemu piątkowy mecz najbardziej wyczekiwany z Final Four — mężczyzn lub kobiet.

– Zbroja Nancy

Fani kobiecej koszykówki domagali się pojedynku Aaliyah Boston z Kaitlyn Clark przez ostatnie dwa lata, a melodie z March Madness dołączyły teraz do refrenu. Cóż, masy w końcu dostają to, czego chcą.

„Wszyscy mówili o tym pojedynku od dłuższego czasu. To ekscytujące widzieć, jak to się dzieje w Final Four” – powiedział Boston w czwartek.

Gwiazda kobiecej koszykówki z Iowa zdobyła Wade Trophy, najwyższe odznaczenie kobiecej koszykówki w college’u, w czwartek, tę samą nagrodę, którą Aaliyah Boston zdobyła w zeszłym sezonie.

Clark jest pierwszą zawodniczką Hawkeye, która zdobyła nagrodę Stowarzyszenia Trenerów Koszykówki Kobiet. Wcześniej tego samego dnia została wybrana koszykarką roku przez Associated Press. Otrzymał 20 z możliwych 28 głosów w podliczeniu wykonanym przed rozpoczęciem turnieju NCAA.

Skacze po nagrodach. W środę Clarke został wybrany Graczem Roku Naismith. Czy następne będą Mistrzostwa Polski?

– Wiktoria Hernandez

Pierwszy z dwóch meczów Final Four zostanie rozegrany w piątek o 19:00 i kiedy NIE. 3 LSU NR. 1 dostaje Virginia Tech w American Airlines Center w Dallas, miejscu meczu o mistrzostwo.

Gra LSU-Virginia Tech będzie kontynuowana NIE. 1 Karolina Południowa v. NIE. 2 Iowa o 21:00 czasu wschodniego.

Oba mecze będą transmitowane na antenie ESPN, a Ryan Ruocco (play-by-play), Rebecca Lobo (analityk), Holly Rowe (reporter) i Andraya Carter (reporter) będą rozmawiać.

Obie gry można transmitować na żywo za pośrednictwem strony internetowej ESPN i aplikacji ESPN.

– NIE. 3 LSU: F Angel Reese, student drugiego roku (23,2 na mecz, 15,7 na mecz, 2,2 na mecz)

– Gdy. 1 Virginia Tech: G Georgia Amour, Jr. (16,3 na mecz, 5,0 na mecz, 3,0 na mecz).

– NIE. 2 Iowa: G Caitlin Clark, Jr. (27,3 na mecz, 7,3 na mecz, 8,6 na mecz)

– NIE. 1 Karolina Południowa: F Alia Boston, senior (13,2 punktu na mecz, 9,8 meczu na mecz, 1,9 meczu na mecz)