Karabach przeszedł do historii w Lidze Europejskiej UEFA

Karabach i Praga zmierzą się ze sobą w rundzie barażowej Ligi Europejskiej UEFA. Przed rewanżem z przewagą 4:2 w pierwszym meczu Qarabag przegrał u siebie 2:0 w regulaminowym czasie gry. Azerbejdżan zdobył historyczne 120+2 w walce, która zakończyła się dogrywką.

Braga objęła prowadzenie po Rogerze Fernandezie w 70. minucie, zanim Jalo strzelił gola w 83. minucie, co doprowadziło do dogrywki. Bramka Matheusa w 102. minucie dała Karabachowi szansę na odzyskanie pewności siebie, a Braga podwyższyła na 3:1 po rzucie karnym Panzy w 115. minucie. Axundzade zdobył 120+2 dla gospodarzy i zarezerwował bilet na tournee.

W Qarabag Khafarguliev został wyrzucony z boiska w 53. i 57. minucie po otrzymaniu czerwonej kartki.

Po przegranej 3:2 Carabae pokonał w dwumeczu Bragę 6:5 i po raz pierwszy w historii zapewnił sobie miejsce w finałowej 16-stce Europy.