Kapitalizacja rynkowa Microsoftu przekracza 3 biliony dolarów — najnowsze wiadomości techniczne

Akcje Microsoftu, które w ciągu roku zyskały ponad 68 procent, zwyżkowały dziś o ponad 1 procent i wynoszą 404,78 dolarów. Tym samym wartość rynkowa Microsoftu osiągnęła 3,01 biliona dolarów.

Dzięki tej wartości rynkowej Microsoft stał się drugą po Apple najcenniejszą firmą na świecie, z wartością rynkową wynoszącą 3,03 biliona dolarów.

W środę wzrostowi akcji Microsoftu towarzyszył wzrost cen akcji spółek technologicznych po tym, jak platforma cyfrowego streamingu Netflix opublikowała wczoraj swoje wyniki finansowe. Indeks Nasdaq, zdominowany przez spółki technologiczne, wzrósł dziś o ponad 1 proc.

Microsoft, który po raz pierwszy osiągnął wartość rynkową 1 miliarda dolarów w 1986 roku, na początku tego miesiąca na krótko wyprzedził Apple w kategorii najcenniejszej firmy na świecie.

Wzrost akcji Microsoftu przyciągnął uwagę ze względu na jego niedawne skupienie się na pracach nad sztuczną inteligencją. Od początku roku akcje spółki zwyżkowały o ponad 7 proc., w związku z przychylną reakcją inwestorów na inwestycje Microsoftu w sztuczną inteligencję.

Analitycy zauważyli, że pozycja Microsoftu w zakresie produktywności sztucznej inteligencji uległa wzmocnieniu, a w centrum uwagi inwestorów znajduje się bilans firmy, który ma zostać ogłoszony 30 stycznia.

READ  Wzrost przychodów Meta i IBM w trzecim kwartale — Last Minute Tech News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *